اجتماعی

جزئیات سهمیه معلولین در آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش

جزئیات سهمیه معلولین در آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش

آیا در آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین، سهمیه معلولین مورد توجه قرار گرفته است؟

به گزارش پایگاه خبری شهرضافردا، آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین(کار درمان و گفتار درمان) از ۱۷ شهریور به آدرس hrtc.ir آغاز شد و تا ۳۱ شهریور ادامه دارد.

یکی از سؤالاتی که برای افراد دارای معلولیت وجود دارد، این است که آیا در این آزمون سهمیه معلولین مورد توجه قرار گرفته است؟

سهمیه معلولین در آزمون رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین:

جذب معلولین مورد تأیید کمیسیون پزشکی- توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از طریق شرکت در آزمون استخدامی و از محل سهمیه قانونی سه (۳)درصد (قانون جامع حمایت از معلولان) از مجموع مجوزهای هر یک از دستگاه‌های اجرایی و با رعایت سازوکارهای ذیل صورت می‌پذیرد:

۱ ـ سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۳ درصد معلولین مورد تأیید سازمان بهزیستی کشور در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون استخدامی مشخص شده است.

داوطلبان معلول تأیید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل‌محل‌های مشخص‌شده در سهمیه معلولان را انتخاب نمایند.

۲ ـ معلولین باید صلاحیت و توانایی لازم برای انجام کاری که جهت آن استخدام می‌شوند را داشته باشند.

۳ ـ بر اساس ماده (۵) آیین‌نامه شماره ۴۴۱۷۸.۸۸۳۸۴ مورخ 22 تیر ۱۳۸۹ وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، استخدام معلولان به شرط آنکه به تشخیص سازمان بهزیستی کشور، معلولیت آنان مانع از مأموریت کاری آنها نباشد، بلامانع می‌باشد.

۴ ـ بر اساس بند (ز) ماده (۴۲) قانون مدیریت خدمات کشوری و آیین‌نامه شماره ۴۴۱۷۸.۸۸۳۸۴ مورخ 22 تیر ۱۳۸۹ وز یران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، داوطلبان استخدام باید سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می‌شوند را داشته باشند (با در نظر گرفتن بند (ب) «سهمیه معلولین»، بخش (۴) امتیازات و سهمیه‌های قانونی)، در صورت عدم تأیید توانایی داوطلبان استخدام توسط دستگاه مربوطه در مرحله بررسی مدارک و معاینه پزشکی، مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه است.

۵ ـ با توجه نوع شغل مربی امور آموزش معلولین و درنظر گرفتن توانایی انجام کار، داوطلبان دارای معلولیت‌های آسیب بینایی شدید، ناشنوا و جسمی حرکتی شدید امکان ثبت‌نام و پذیرش وجود ندارد. مسؤولیت عدم رعایت این بند به عهده داوطلب خواهد بود.

تذکر ۱: معرفی نهایی معلولین در سهمیه استخدامی مربوط به آنها صرفاً از میان آن دسته از معلولین واجد شرایطی خواهد بود که سهمیه ثبت‌نامی و شرکت در آزمون کتبی آنان در سهمیه معلولین صورت گرفته باشد.

تذکر ۲: پس از انجام ارزیابی تکمیلی، اعلام نتایج نهایی داوطلبان بر مبنای سهمیه معرفی شده داوطلب، برای مرحله ارزیابی تکمیلی انجام خواهد پذیرفت.

برخی مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویش‌هایی در سامانه فارس من با عناوین «انتقاد از اجرا نشدن سهمیه 3 درصد استخدام معلولان در آموزش و پرورش» و «اعمال سهمیه 3 درصد معلولین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش» خواستار پیگیری این موضوع بودند.

پایان پیام/خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا