اجتماعی

پرطرفدارترین نام‌های ایرانی در سال 1402 کدامند؟

پرطرفدارترین نام‌های ایرانی در سال 1402 کدامند؟

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت:در حیطه دختران نام «فاطمه» در صدر جدول پرطرفدارترین اسامی قرار دارد و در حیطه پسران هم نام «محمد» در صدر پرطرفدارترین اسامی است.

هاشم کارگر، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: در صدر پرطرفدارترین اسامی قرار دارد.در حاضر در حیطه دختران نام مبارک «فاطمه» در صدر جدول پرطرفدارترین اسامی قرار دارد و در حیطه پسران هم نام «محمد» در صدر پرطرفدارترین اسامی است.

وی افزود: انشالله دستگاه‌های فرهنگی مرتبط در حوزه «نام» فعالیت بیشتری داشته باشند، هر چند ما به سهم خودمان این کار را کرده ایم تا بتوانیم استفاده از نام های ارزشمند دینی و با اصلالت در کشور را شاهد باشیم.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به استقبال کشورهای اروپایی از نام‌های ائمه اطهار(ع)، عنوان کرد: اخبار جدیدی به دست ما رسیده و بیانگر آن است که نام های اسلامی مانند محمد در کشورهای اروپایی مورد استقبال قرار گرفته است ما هم در کشور باید تلاش کنیم تا این مسیر ادامه یابد.

کارگر یادآور شد: در هفته گذشته، سامانه تعاملی «نام» را رونمایی کردیم که در این سامانه افراد می توانند نام هایی که مجوز دارند را برای نامگذاری فرزندان خود را انتخاب کنند و در عین حال این سامانه می‌تواند پاسخگوی پرسش‌های مردم درباره معانی، ریشه و میزان فراوانی اسامی در کشور باشد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: بیشترین فراوانی نام برای دختران با نام فاطمه ۱۰هزار و ۷۷۱جزء نام منتخب برای انتخاب نام نوزادان دختر متولد شده در ایران به ثبت رسیده است.

کارگر عنوان کرد: 4 میلیون و 424 هزار و 975 نوزاد دختر به نام مبارک فاطمه در کشور از ابتدا تاکنون نامگذاری شده است که بیشترین تعداد در کل اسامی افراد را شامل می‌شود.

پایان پیام/خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا