اجتماعی

معاون شهردار : 800 نقطه آب‌ گرفتگی در تهران شناسایی شد

معاون شهردار : 800 نقطه آب‌ گرفتگی در تهران شناسایی شد

معاون شهردار تهران از شناسایی 800 نقطه آب‌گرفتگی در پایتخت خبر داد و گفت: مشکل آب گرفتگی 500 نقطه در سطح شهر برطرف شده است و مسائل مربوط به 300 نقطه دیگر هم تا قبل از آغاز بارش‌ها برطرف می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری شهرضافردا، حسین نظری امروز 24 مهر 1402 در حاشیه تور نیم روزه بازدید خبرنگاران از چگونگی روند لایروبی مسیل‌ها و قنوات و… در جمع خبرنگاران گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای فصل بارش‌ها در تهران صورت گرفته است.

معاون خدمات شهری شهردار تهران با بیان اینکه در ایام بارش‌ها آب گرفتگی‌هایی در سطح شهر مشاهده می‌شود، گفت: ما در تهران 700 کیلومتر شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی و 10 هزار کیلومتر انهار داریم که همه آنها باید لایروبی شوند.

مشکل عمرانی 300 نقطه آب گرفتگی رفع می شود

وی مبنی بر اینکه آیا نقاط آب گرفتگی در تهران شناسایی شده‌ است، گفت: 800 نقطه آب گرفتگی در تهران داریم که 500 نقطه مشکلش برطرف شده و 300 نقطه باقی مانده منشأ عمرانی دارد که تا قبل از بارش‌های زمستانه این نقاط هم مشکلش برطرف می‌شود.

به گفته نظری؛ به مناطق 22 گانه آدرس نقاط آب گرفته با مستندات ارائه شده است و قطعا این مشکل برطرف خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص جمع‌آوری زباله در سطح شهر تهران گفت: تغییراتی ایجاد شده و در اواخر هفته جاری اولین مناقصه هم در این رابطه برای مناطق 1، 3، 8، 21 و 22 گذاشته می‌شود. متن قرارداد و برخی از موضوعات هم تغییر کرده است.

شست‌و‌شوی مخازن زباله

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه قبلاً مخازن زباله را شستشو نمی دادند،گفت: در حال حاضر این امر انجام می‌شود.

وی در خصوص تغییر مخازن گفت: به صورت پایلوت در مناطق مرکزی تهران تغییر مخازن صورت گرفته است اما باید ایرادات کار برطرف شود.

نظری ادامه داد: شهر فرسوده است و باید نوسازی صورت گیرد، ما در بحث گاردریل‌ها، کانال‌های زیرزمینی و… اقداماتی انجام داده‌ایم. نشست‌هایی هم با پیمانکاران داشته و فهرست بهای خدمات هم اعلام شده است.

وی در خصوص تجهیز ماشین‌آلات برف‌روبی گفت: پشتیبانی‌های لازم صورت می‌گیرد و به مناطق 22 گانه موضوعات اعلام شده است.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا