اصفهان

فناوری‌های نرم در کشور مغفول مانده است

فناوری‌های نرم در کشور مغفول مانده است

اصفهان – وزیر علوم گفت: لازم است ما در کشور هم به فناوری‌های سخت و هم به فناوری‌های نرم توجه داشته باشیم اما فناوری‌های نرم که مربوط به رشته‌های علوم انسانی است، مغفول مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی زلفی‌گل شامگاه جمعه در حاشیه راه‌اندازی مرکز رشد علوم انسانی این شهرک در دانشگاه اصفهان با اشاره به اهمیت فناوری‌های نرم در دنیای امروز اظهار کرد: لازم است ما در کشور هم به فناوری‌های سخت و هم به فناوری‌های نرم توجه داشته باشیم اما فناوری‌های نرم که مربوط به رشته‌های علوم انسانی است، تا حدی در کشور مغفول مانده و به خوبی از ظرفیت‌های این حوزه استفاده نکردیم.

وی افزود: فناوری‌های نرم در رشته‌های علوم انسانی معمولاً منجر به ایجاد خدمت‌های جدیدی می‌شود. این مرکزی که امروز افتتاح شد نیز الگویی برای سایر دانشگاه‌ها است. امیدواریم که با پذیرش دانشجویان در رشته‌های علوم انسانی بتوان ایده‌های آن‌ها را تبدیل به محصول و خدمات جدید کرد.

گفتنی است مرکز رشد علوم انسانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در دانشگاه اصفهان در زمینی به مساحت ۸۵۰ متر و با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومانی این شهرک تأسیس شده و ظرفیت پذیرش ۱۳۰ شرکت به صورت فضای کار اشتراکی و ۱۵ شرکت به صورت اختصاصی را داراست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا