ورزشی

عجیب‌ترین اتفاق برای استقلال/ بدنسازی شاگردان نکونام بدون بدن‌ساز

استقلال دو زمان طلایی برای بدنسازی و آماده‌سازی را بدون مربی بدنساز انجام داد. غیبت یوسو سسما در زمانی که به حضورش نیاز بود!

اتفاقات عجیب و غریب در باشگاه استقلال تمامی ندارد، مربی بدنساز استقلال در دو زمان اصلی که می‌توانست از تخصص خود برای بهبود شرایط بدنی آبی پوشان استفاده کند از این تیم دور بود و در تمرینات حضور نداشت!

در مرحله اول پیش فصل مسابقات بود که این مربی به دلیل مشخص نبودن شرایط قراردادش در ایران حضور نداشت و استقلال بدون مربی بدنساز پیش فصل مسابقات را آغاز کرد و آماده شروع لیگ شد که این اتفاق واضحا برای یک تیم حرفه‌ای نقطه ضعف حساب می‌شود چرا که نقل و انتقالات و بدنسازی ابتدای فصل مسائل مهمی است که در طول فصل موفقیت یک تیم را تضمین می‌کند.

پس از کش و قوس‌های فراوان یوسو و آندونی سسما، پدر و پسر اسپانیایی، به ایران آمدند و کارشان را در کادرفنی استقلال آغاز کردند، آنها در هفته‌های ابتدایی لیگ کنار نکونام بودند و در این مدت روی تمرینات و شرایط بدنی بازیکنان فعالیت انجام می‌دادند اما وقفه‌ای که در لیگ ایجاد شد این مربی اسپانیایی به مرخصی رفت و حالا به دلیل مشکل ویزا کاری نمی‌تواند به ایران بازگردد و کارش را شروع کند، او در ابتدا با ویزای گردشگری در ایران حضور داشت.

با توجه به مسابقات آسیایی هانگژو این امکان وجود دارد که تا اواخر مهر ماه مسابقه‌ای نداشته باشد و حضور این مربی بدنساز اسپانیایی در کنار نکونام می‌توانست شرایط تعدادی از بازیکنان استقلال را که از لحاظ بدنی عقب‌تر از دیگران بازیکنان بودند دگرگون کند، ضمن اینکه نگه داشتن بدن بازیکنان در شرایط مسابقه بعد از این وقفه طولانی نیاز به علم روز بدنسازی و تمرینات تخصصی دارد که استقلال این را هم از دست داد!

استقلال از 6 شهریور به میدان نرفته است و به دلیل حضور پرتعداد بازیکنان در تیم ملی بزرگسال و تیم ملی امید تمرینات آنها سر و شکل درستی نداشته است و فقط 2 دیدار دوستانه برگزار کرده‌اند، این شرایط برای یک تیم آماتور هم قابل باور نیست که این‌چنین به دور از برنامه‌ریزی و استانداردهای فوتبال آماده شود.

جواد نکونام فعلا واکنشی به عدم حضور دستیارانش در ایران نداشته است، البته حضور مهاجم آرژانتینی هم با مشکلات زیادی رو به رو است که او در این موضوع هم صبوری به خرج داده و فعلا مصاحبه‌ای انجام نداده است. شاید مثل دفعات قبل سکوت نکونام انفجاری ناگهانی به همراه داشته باشد.

مدیریت باشگاه استقلال در وقفه‌ای که در لیگ انجام شد در زمینه نقل و انتقالاتی و فنی کمکی به تیم نکرده است و پس از گذشت 4 هفته از مسابقات، قرارداد جدیدی با اسپانسر جدید امضا کرده است. آنها نسبت به کادرفنی استقلال و در راس آن جواد نکونام کم‌لطفی‌های زیادی داشته‌اند، قطعا جذب اسپانسر جزء اولویت‌های سرمربی نیست. شرکت نکردن مهاجم آرژانتینی پس از نزدیک به یک هفته حضور در ایران و عدم حضور کلیدی‌ترین عضو کادرفنی در تعطیلات لیگ یوسو سسما جای توجیه ندارد./خبر ورزشی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا