ورزشی

شرایط احتمالی صعود پرسپولیس و سپاهان/ یک تیم ایرانی در آسیا قربانی می‌شود؟

دو تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا باید شرایط خاصی را برای صعود به مرحله بعدی این ر قابت‌ها طی کنند.

در پایان مرحله گروهی ۳ تیم برتر دوم راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند؛ بر این اساس هم‌اکنون تیم سپاهان با ۱۰ امتیاز بهترین تیم دوم است و پس از آن نوبهار ازبکستان با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر در جایگاه دوم قرار گرفته است. در رده سوم بهترین تیم‌های دوم هم پرسپولیس با ۸ امتیاز قرار دارد و پس از وی هم الشارجه با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر ایستاده است.

بازی آخر سپاهان مقابل الاتحاد خواهد بود و در صورت پیروزی صدرنشین خواهد شد، در صورت تساوی ۱۱ امتیازی خواهد شد و شانس بالایی برای صعود خواهد داشت. این تیم در آستانه صعود به دور بعد قرار دارد. هرچند در صورت شکست سپاهان و پیروزی پرسپولیس و شارجه، شاگردان مورایس از دور رقابت‌ها کنار خواهند رفت. در شرایطی که در صورت مساوی سپاهان و الاتحاد، با پیروزی با تفاضل ۸ و ۹ گله پرسپولیس و شارجه، طلایی‌پوشان از صعود به مرحله بعد بازخواهند ماند.

پرسپولیس هم با تساوی مقابل النصر، ۸ امتیازی شد و در دیدار آخر خود مقابل الدحیل حذف شده باید پیروز شود. الشارجه قرمزپوشان را تعقیب می‌کنند و شاگردان گل محمدی در صورت پیروزی شرایط خوبی برای رسیدن به مرحله بعد خواهند شد؛ آن‌هم با نبردن شارجه یا پرگل نبردن آن، برد السد و شکست سپاهان. با تساوی پرسپولیس برابر نماینده قطر، اگر شارجه و السد هم موفق به پیروزی نشوند، سرخ‌پوشان به مرحله بعد صعود خواهند کرد. اما در صورت شکست پرسپولیس، اگر شارجه و پاختاکور موفق به کسب پیروزی شوند، شاگردان گل‌محمدی وداع تلخی با آسیا خواهند داشت. اگر بازی پرسپولیس و الدحیل با نتیجه مساوی تمام شود، برد شارجه و پاختاکور می‌تواند بازهم به معنای حذف پرسپولیس باشد. شکست هم به معنای حذف از مرحله گروهی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا