اصفهان

دانش، معنویت و مهارت سه‌گانه‌ ارتقای معلم نمونه است

دانش، معنویت و مهارت سه‌گانه‌ ارتقای معلم نمونه است

اصفهان- معاون وزیر و رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: دانش، معنویت و مهارت معلمی سه‌گانه‌ای هستند که یک معلم بدون دغدغه مندی برای تکمیل و ارتقای آن‌ها، معلم نمونه نیست.

به گزارش پایگاه خبری شهرضافردا، الهام یاوری شامگاه سه‌شنبه در آئین تکریم از ۵۰۰ معلم نمونه استان اصفهان اظهار داشت: بزرگترین و قوی‌ترین روایت برای گرامیداشت یاد معلم جمله پیامبر (ص) است که فرمودند من معلم مبعوث شدم و این جمله به این معناست که معلمی شغل انبیا است.

وی ادامه داد: وجه شباهت آموزگاری با این تشبیه نورانی این است که معلمان هدایت انسان‌ها را بر عهده دارند و برای همه انسان‌های تاریخ دل می‌سوزانند حتی اگر محدودیت اجرایی داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه معلمی مانند پیامبری برای افرادی است که بی هیچ چشم داشتی دغدغه ایثارگری دارند، تصریح کرد: شیوه معلمان مانند پیامبران روش تربیتی محبت پرور است.

یاوری با بیان اینکه شباهت دیگر بین معلمان با انبیا نحوه عمل، سکوت و لبخند آنان بوده که الگو و اسوه است، گفت: معلمان مانند پیامبران واجب التکریم هستند و دانش آموزان در آینده حتماً درک خواهند کرد که موفقیت را مرهون معلمان خود هستند.

وی با بیان اینکه لازم است دغدغه معلم آموختن، ارتقای فردی و رسیدن به دستاوردهای بیشتر باشد، تاکید کرد: دانش، معنویت و مهارت معلمی سه‌گانه‌ای هستند که یک معلم بدون دغدغه مندی برای تکمیل و ارتقای آنها، معلم نمونه نیست.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ابراز داشت: قدرشناسی از معلم ارزشمندترین هدیه‌ای است که فردی در مسیر فهمیدن و حق طلبی برمی‌دارد و همه ما مدیون شما معلمان هستیم.

پاسداشت مقام معلم در تمام شئون جامعه انجام شود

در ادامه این مراسم همچنین محمدرضا جانثاری معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری اصفهان ضمن تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم با بیان اینکه امشب درخصوص مقام معلم صحبت‌های خوبی شد، اظهار داشت: در دولت مردمی بنا بر این است که تحولی در این موضوع اتفاق افتاد ترازی برای گرامیداشت مقام معلم انجام بگیرد.

وی با بیان اینکه این مراسم خوب اما نمادین است، افزود: از تمامی معلمان در سطح استان اصفهان تشکر می‌کنیم و امید است به وظایف خود در برابر این قشر عظیم عمل کنیم.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: مجلس نمادین برگزار کردن خوب است اما پاسداشت مقام معلم باید در اقصی نقاط جامعه و در تمام شئون جامعه ما سازی و جاری شود.

به گزارش شهرضافردا، در پایان این مراسم از معلمان نمونه و فداکار استان اصفهان و همچنین مادر شهید محمدرضا تورجی زاده، همسر شهید مجتبی کلاهدوزان و خواهر شهید محمد ابراهیم همت تقدیر شد./خبرگزاری مهر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا