ورزشی

خط و نشان کاپیتان سابق استقلال برای اوسمار: نگران رویارویی با پرسپولیس نیستیم/ کسانی که بیرون هستند کمتر درباره استقلال اظهارنظر کنند

سرمربی تیم فوتبال نفت و گچساران تأکید کرد، او و دیگر عوامل این تیم نگران رویارویی با پرسپولیس نیستند و به این بازی به چشم فرصت نگاه می‌کنند.

پیروز قربانی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: برای ما به‌عنوان یک تیم لیگ یکی که تازه به لیگ یک هم صعود کردیم و یک تیم شهرستانی هستیم، بهترین فرصت است برای بازیکنان و مجموعه باشگاه که از این عرصه استفاده کنند و جلوی تیم خوب پرسپولیس خودشان را نشان دهند. ما بیشتر در جام حذفی شرکت کردیم که روحیه مبارزه‌طلبی را به تیم‌مان تزریق کنیم.

وی درباره تقابل با پرسپولیس پس از تغییر کادر فنی این تیم خاطر نشان کرد: ما دو بازی گذشته پرسپولیس را آنالیز کردیم. پرسپولیس همیشه تیم خوبی است و امیدوارم که بچه‌های ما از این فرصت برای آینده خود استفاده کنند.

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در واکنش به این پرسش که به‌عنوان یک استقلالی، هواداران این تیم دوست دارند او با تیمش پرسپولیس را شکست دهد، عنوان کرد: طبیعتاً یکسری حساسیت‌های اینطوری ایجاد می‌شود. تفاوت دو تیم به لحاظ قدرت و فنی فاصله خیلی زیاد است. ما تیم خوبی هستیم و یک تیم باشخصیت. امیدواریم که بازیکنان ما فردا خودشان را نشان دهند و به فوتبال ایران عرضه کنند.

قربانی در پاسخ به این سؤال که حضورش در نفت و گاز تداوم پیدا می‌کند یا مسائلی پیش می‌آید تا مانند تیم‌های سابقش از نفت جدا شود، خاطر نشان کرد: من ابتدا بگویم که من انتخاب نکردم و انتخاب شدم. دو دسته مربی داریم، یک دسته مربیانی هستند که انتخاب می‌کنند، ولی من در دسته انتخاب شدن هستم. آن دسته از مربیان که انتخاب می‌کنند هم دو گروه هستند یکسری مربیان هستند که به لحاظ فنی آنقدر قوی هستند که خودشان انتخاب می‌کنند که فکر می‌کنم در ایران دو یا سه مربی با این شرایط داریم. گروه دوم مربیان هم انتخاب می‌کنند، چون خیلی روابط دارند. این رقابت عادلانه نیست که یک مربی یک تیم دارد و با توجه به روابطی که دارد، ولی حواسش هم به سه تیم دیگر هست و باعث می‌شود که این چرخه معیوب شود. شاید بی‌عرضگی من و امثال من است، البته من این بی‌عرضگی را دوست دارم و اگر فرصت شد خودمان را بالا می‌کشیم و اگر هم نشد که عیب ندارد و برای دوستان آرزوی موفقیت می‌کنیم تا چرخه معیوب ادامه پیدا کند. فرق آدم‌ها به لحاظ فنی و روابط مشخص است. من همه دوستان را نمی‌گویم، با اغماض سه چهار نفر براساس شایستگی جابه‌جا می‌شوند، ولی بقیه را همه بهتر از من می‌دانند و متأسفانه باعث می‌شود که این رقابت ناسالم باشد.

وی در واکنش به این موضوع که اگر در برخی شرایط، بهتر عمل می‌کرد شاید در حال حاضر شانس سرمربیگری استقلال را هم پیدا می‌کرد، گفت: من قبول دارم که در بعضی از زمان‌ها تصمیمات درستی نگرفتم، شاید در زمان بازی کردن در استقلال می‌توانستم بمانم و فوتبالم را در این تیم تمام کنم. شاید اگر به عقب برگردیم تصمیمات بهتری می‌گیرم. در دوران مربیگری داستان به طور دیگری بیان شد، برای مثال استراماچونی اصلاً مربی ایرانی نمی‌خواست و من هم برای حفظ شخصیت خودم و جایگاه مربی ایرانی همان شب انصراف دادم و غیر از این چیز دیگری نبود.

قربانی در پاسخ به این پرسش که نگران بازی فردای تیمش مقابل پرسپولیس نیست، گفت: نگران نیستیم، شاید در سال‌های گذشته تیم نفت در جام حذفی شرکت نمی‌کرد، ولی ما از روز اول تأکید کردیم که در جام حذفی شرکت می‌کنیم تا بازیکنان‌مان بتوانند خودشان را به فوتبال ایران معرفی کنند و برای من هم می‌تواند بازی با پرسپولیس یک محک خوب باشد و امیدوارم بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم.

وی درباره وضعیت حاکم بر استقلال و حاشیه‌های این تیم گفت: این تیم به لحاظ نتیجه‌گیری خوب کار کرده است و زمانی که یک تیم خوب نتیجه می‌گیرد کسانی که بیرون هستند کمتر اظهارنظر کنند بهتر است تا استقلال روند خوبش را ادامه داده و در پایان فصل بتواند قهرمان شود. این تجربه در چند سال گذشته و زمان مجیدی که با مدیریت باشگاه مشکل داشت، دیده شود و تیم فینال جام حذفی را از دست داد. امیدوارم چنین مسئله‌ای امسال برای استقلال پیش نیاید. مدیرعامل و سرمربی تیم بهترین نفراتی هستند که می‌توانند مشکلات را حل کنند. من خودم را پیشکسوت نمی‌دانم، ولی به‌عنوان کسی که سابقه بازی در استقلال را دارم، معتقدم در بعضی مواقع صحبت نکنیم تا تیم روند خوبش را ادامه دهد، بهتر است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا