ایرانجهان

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: انتخابات ایران یکی از سالم‌ترین انتخابات‌ها در جهان است

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: انتخابات ایران یکی از سالم‌ترین انتخابات‌ها در جهان است

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال زیر سئوال بردن سلامت انتخابات هستند، گفت: انتخابات ایران یکی از سالم‌ترین انتخابات در جهان است؛ چرا که مردم انتخابات را برگزار می‌کنند و مراقبت از آن با خود مردم است.

به گزارش پایگاه خبری شهرضافردا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز (6 بهمن) تهران که در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار شد،‌ گفت:‌ خودم و همه شما برادران و خواهران ایمانی و گرامی را به رعایت تقوای الهی دعوت و سفارش می‌کنم. ما در خطبه اول به یکی از جلوه‌های ویژه تقوای الهی در موضوع اساسی مسئولیت اجتماعی می‌پرداختیم معلوم شد ما در روابط اجتماعی که بسیار گسترده متنوع اثرگذار و حیاتی است حقوقی و مسئولیت‌هایی داریم.

وی افزود: اولین و بزرگ‌ترین حق که در روابط اجتماعی تعریف می‌شود و مسئولیت بسیار بزرگی در برابر آن وجود دارد، حق سلامت ارتباطات است و تکلیف اینکه باید مومنین روابط خود را براساس سلامت نگاه دارند به گونه‌ای اینکه از ناحیه آن‌ها به جان مال آبرو زندگی سایر انسان‌ها آسیب وارد نشود.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: این یک اصل بسیار بزرگ و حیاتی و فراگیر در زندگی همه مومنان است که مورد تاکید پروردگار متعال و اولیای الهی است عنوانی در اینجا شکل می‌گیرد که بسیار مورد تاکید قرار دارد، عنوان حق الناس است. یعنی اگر آسیب و ظلمی از ناحیه ما به شخص یا اشخاصی وارد شود در اینجا خدای متعال بسیار سخت‌گیر است.

وی ادامه داد: فرصت ایام ماه مبارک رجب و سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام بسیار مغتنم است تا اولاً از منظر امیرالمومنین به این موضوع ننگاهی داشته باشیم و هم از فرصت ماه مبارک رجب برای این مسئله بهترین استفاده را ببریم.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری با اشاره به بیانات حضرت علی (ع)‌ در نهج البلاغه،‌ تصریح کرد: ایشان در خطبه ۱۷۶ پر از مضامین اخلاقی سازنده‌ای است فرمودند بدانید ظلم سه نوع است، یکی ستمی است که خداوند آن را نمی‌بخشید، دیگری ظلمی است که خداوند رها نمی‌کند و سوم ظلمی است که خداوند آن را می‌بخشد.

وی افزود: فرمودند اولی، همان شریک ورزیدن به خداوند است که خدا آن را نمی‌بخشید، سومی این که فرد گاهی در زندگی‌اش لغزش‌هایی پیش می‌ید که خداوند آن را می‌بخشد، اما ظلمی که خداوند رها نمی‌کند، ستمی است که برخی از بندگان به دیگری روا بدارد و اینجا خداوند بسیار سختگیر است. مجازات سومی از همه سخت‌تر است. گمان نکنید مانند این است که وسیله خطرناکی مانند چاقو به او جراحت وارد کند بلکه سخت‌تر از این است. اینها پیش قصاص الهی و مجازات الهی بسیار کوچک است.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: رعایت حق دیگران و مراقب از اینکه وارد حریم دیگران نشویم و تعدی از طرف ما نسبت به دیگران صورت نگیرد و حقی مادی و اجتماعی و معنوی و اخلاقی از دیگران ضایع نشود، موضوع اول مورد توجه یک انسان مسلمان واقعی است. یک انسان مومن واقعی نشانه ویژه‌اش این است که نسبت به حق‌الناس بسیار دقیق و سخت‌گیر است و هرچقدر انسان مراقب کند باز هم جا دارد.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران بیان کردامام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران، ضمن دعوت مجدد به تقوای الهی، بیان کرد: بدانیم مسیر زندگی ما مسیر لغزنده‌ای است؛ در درون نفس اماره در بیرون جاذبه‌های دنیوی و وسوسه‌های شیاطین جن و انس شرایط را به شرایط خاصی تبدیل کرده است.

وی افزود: فردا در مناسبت‌های ماه رجب سالروز رحلت حضرت زینب کبری است که درباره او زبان الکن از گفتار و شرح کمالات و عظمتِ آن کسی است که زینت امیرالمومنین و اهل بیت عصمت و طهارت بود. آن بانوی بزرگ و بانوی تراز اسلام در سالروز رحلت شهادت گونه آن حضرت اگر بخواهیم یک جمله را از فهرست بلند بالای مکارم آن حضرت بیان کنیم؛ حضرت زینب الگوی بانوی تراز اسلام را معرفی و آن را پیش روی جهان قرار داد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان کرد: امروز در محیط جاهلیت مدرن که هویت زن مورد حمله قرار گرفته و تحت استحاله است، یکی از بهترین راه‌ها مراجعه به حضرت زینب سلام الله علیها و اقتدا به آن بزرگوار است که در ادامه راه حضرت زهرا سلام الله علیها هویت بانوی تراز اسلام را تداوم بخشید.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری با اشاره به حضور جمعی از مردم سراسر کشور در اعتکاف، تاکید کرد: به برکت انقلاب امروز اعتکاف مخصوص نزد نسل جوان ما تبدیل شده که مشتاقانه به مسجد می‌روند خود را سه روز در خانه خدا حبس می‌کنند و در راز و نیاز و تلاوت قرآن، خودسازی می‌کنند و خلوت با خویشتن دارند. اعتکاف عبادت اسلامی در مسجد جامع است و معتکفین این توفیق را پیدا می‌کنند که وقتی از اعتکاف برمی‌گردند یاد خداوند و تقوای الهی را با خود به خانه و محل کار می‌برند. کار آن‌ها یک کار اجتماعی است و خوش به سعادت معتکفین. اخیرا بسیاری از دانش‌آموزان ما هم معتکف هستند و ما چشم امید به آنها داریم.

وی افزود: اخیرا مشاهده کردید که شهر تهران به یاد شهدای مدافع حرم حال و هوایی پیدا کرد عزیزانی از مجموعه مستشاری سپاه در سوریه به شهادت رسیدند. آنان به دست تروریست‌های پلید رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند؛ به آنان و خانواده‌های‌شان که هم‌رزمان آنان بودند، به‌ویژه همسرانشان که با ایشان همراهی می‌کردند،‌ تسلیت می گویم. سهم جمهوری اسلامی در انتقام قاطع و پشیمان‌کننده محفوظ است.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: اتفاق بسیار مغتنم و مبارک و شیرینی در تهران در حال رخ دادن است. فضای تهران بیش از گذشته به نام و یاد شهیدان معطهر شده است. ۲۴ هزار شهید تهران یعنی ۱۰ درصد از شهدای کل کشور. بحمدالله عزیزان ما همت کردند و در کنگره گرامیداشت یاد ۲۴ هزار شهید تهران اقدامات بسیاری خوبی را در دستور کار قرار دادند و از تجربه کنگره‌های سایر استان‌ها استفاده کردند گنج عظیمی که در اختیار ما است. گنج آسمانی و عرشی است.

وی عنوان کرد: شهدا نه فقط در گذشته ما که امروز و فردای ما را تضمین می‌کنند هم در گذشته و امروز در پیشبرد آرمان‌های اسلامی وسط میدان هستند. این کنگره یک بهانه و پرچمی برای این است که این سرمایه عظیم را بیشتر یاد کنیم. همه ما باید دوباره به شهدا مراجعه کنیم.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری اظهار کرد: شناخت و معرفی کارهای هنری و فرهنگی و اجتماعی و کارهایی که بتواند شهدا را بیشتر به نسل جدید معرفی کند باید در دستور کار قرار بگیرد. فرصت را مغتنم می‌شماریم از خانواده شهدا در نماز جمعه شرکت کردند صمیمانه قدردانی می‌کنیم. همه ما مدیون خانواده شهدا هستیم.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری درباره موضوع انتخابات گفت: ما به انتخابات به عنوان یک عمل صالح ملی و تقوای اجتماعی و سراسری نگاه می‌کنیم، لذا فرمان الهی بالای سر آن قرار می‌گیرد. یک وظیفه بزرگی ملی و سراسری است. حالا که با سرعت به آن نزدیک می‌شویم و برخی مقدمات آن هم انجام شده است و از دست‌اندرکاران آن قدردانی می‌کنیم باید همه ما همت کنیم و در انتخابات پیش‌رو نقش‌آفرین باشیم تا یک مشارکت قوی در انتخابات داشته باشیم؛ با ملاحظه اینکه می‌بینید دشمنان ما چگونه علیه انتخابات اقدام می‌کنند.

وی افزود: دشمنان می‌خواهند هم مشارکت ما با ناامیدسازی و جنگ روانی علیه مردم آسیب ببیند، هم می‌خواهند رقابت را زیر سوال ببرند و هم امنیت را مخدوش کنند و هم می‌خواهند سلامت انتخابات را زیر سوال ببرند در حالی که انتخابات در جمهوری اسلامی یکی از سالمترین انتخابات‌های دنیاست. علت آن هم این است که مردم انتخابات را برگزار می‌کنند و انتخابات مردم‌پایه است و برگزاری آن با خود مردم است. اگر گوشه و کنار مسائلی باشد آنقدر اندک است که قابل توصیف نیست.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: در موضوع امنیت، دشمن این ایام خیلی تلاش می‌کند خدا را شکر مقامات مسئول بسیاری از این توطئه‌ها را خنثی کرده‌اند. ان‌شاءالله با هوشیاری ملی امنیت کشور مخصوصا در شرایط انتخابات صیانت خواهد شد. در موضوع رقابت هم به لطف پروردگار برای هر کرسی مجلس در انتخابات پیش رو حدود ۴۰ نفر حضور دارند این یعنی یک رقابت خیلی خوب که باید قدر آن را دانست.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری تصریح کرد: مشارکت وظیفه همه ما است و این میدان، میدان ما است. آحاد مردم که براساس زاویه‌ای که رهبری مشخص کرده‌اند در انجام این کار بزرگ همه به عنوان وظیفه الهی و انقلابی شرکت کنیم و چه در انتخابات مجلس شورای اسلامی و چه در انتخابات مجلس خبرگان سهم داشته باشیم.

وی درباره تحولات جاری در نوار غزه نیز گفت: بعد از ۱۱۰ روز از آغاز طوفان الاقصی همه خبرها از شکست رژیم صهیونیستی و حامیان آن‌ها حکایت دارد و در همه این مدت هر خبری که از این عملیات رسید و تا امروز ادامه یافت نشان از پیروزی و موفقیت گروه‌های مقاومت و مردم مظلوم غزه و حکایت از بی‌نتیجه ماندن اهداف رژیم صهیونیستی در این نبرد داشت. اکنون حماس باقی است، اسرا را در اختیار دارد، تونل‌ها سرجای خود و تله‌ای علیه سربازان شیطان است. مهاجرت بزرگی که می‌خواستند علیه مردم غزه انجام دهند شکست خورد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مقاومت مردم غزه و حمایت آن‌ها از رزمندگان مقاومت اسلامی در برابر صهیونیست‌ها عنوان کرد: مردم غزه همچنان مقاوم پشت سر مجاهدان ایستادند، چقدر از آنان کشته و مجروح گرفتند، خسارات غیرقابل جبران به آنان زدند و الان این رژیم کودک‌کش با تنفس مصنوعی سنتکام زنده است، اما به امید خدا به‌زودی پایان حیات پلید و کثیف این رژیم را خواهیم دید.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی امروز در حال ادامه حیات با تنفس مصنوعی سنتکام است و به زودی شاهد مرگ این رژیم پلید خواهیم بود و رو سیاهی برای کسانی می ماند که حامی این رژیم بودند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان با ابراز خرسندی از اقدامات کشورهای محور مقاومت در مواجهه با صهیونیست‌ها، تأکید کرد: در عین حال که از این اقدامات خوشحالیم، به شدت از خیانتی که برخی کشورهای اسلامی و سرانش انجام می‌دهند و بجز سخنرانی و جلساتی کار دیگری انجام نمی‌دهند، در حالی که باید روابط خود را با آنان قطع می‌کردند و بر شریان‌های حیاتی آنان دست می‌گذاشتند، ناراحتیم.

وی اقزود: امیدواریم گروه‌های مقاومت اسلامی در رسیدن به هدف مقدس خود برای برچیدن این رژیم کودک‌کش هرچه زودتر به نتیجه نهایی برسند.

پایان پیام/خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا