اصفهان

باد و باران بهاری پدیده غالب اصفهان است

باد و باران بهاری پدیده غالب اصفهان است

اصفهان- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: وزش باد شدید و بارش رگبارهای بهاری در مناطقی از استان به ویژه جنوب و غرب اصفهان طی این هفته ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری شهرضافردا، مینا معتمدی با بیان اینکه وقوع ناپایداری‌های جوی بهاری را در استان تا اواسط هفته آینده انتظار داریم، اظهار داشت: طی این مدت به ویژه در ساعات بعد از ظهر و عصر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید و وقوع توفان لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود که در مناطق شرقی استان با خیزش گرد و خاک موقتی همراه است.

وی با بیان اینکه وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق را در مناطق مختلف استان انتظار داریم، افزود: شدت ناپایداری‌ها طی امروز شنبه در نیمه جنوبی استان و طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه مناطق غرب و جنوب اصفهان خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه کمینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان بین یک تا سه درجه کاهش می‌یابد، گفت: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۱ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به هفت درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

معتمدی اضافه کرد: چوپانان با بیشینه دمای ۲۲ درجه سلسیوس بالای صفر و بویین میاندشت با کمینه دمای یک درجه سلسیوس زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان خواهند بود.

به گفته وی، طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میانگین بارش ثبت شده در ایستگاه سینوپتیک خور وبیابانک با ۱.۳ میلیمتر بوده است.خبرگزاری مهر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا