سیاسی

یزدیخواه: پاداش پایان خدمت سال قبل فرهنگیان هنوز پرداخت نشده

یزدیخواه: پاداش پایان خدمت سال قبل فرهنگیان هنوز پرداخت نشده

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در حالی که پاداش پایان خدمت کارکنان دیگر ارگان‌ها با پرداخت آخرین حقوق‌شان پرداخت می‌شود، در آموزش و پرورش اینگونه نیست و با پرداخت یکی دوساله و گاهی درصدی این کار انجام می‌شود و پاداش سال قبل آنها نیز هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدعلی یزدیخواه در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه 27 مهرماه) گفت: هفته وحدت ابتکار بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران خط پایانی بود بر تلاش سرویس‌های جاسوسی استعمارگر پیر و همپالگی‌هایش در ایجاد اختلاف بین مذاهب.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: درود بر شهید حاج قاسم سلیمانی که با بذل جان خویش دکترین شیعه را در کمک به اهل سنت و به پیروان مسیحیت، ایزدی‌ها و… ثابت کرد.

وی افزود: از سوی صدهاهزار معلم مراتب قدرشناسی و اهتمام مجلس یازدهم به موضوع رتبه‌بندی معلمان را عرض می‌کنم. آموزش و پرورش سنگ‌بنای توسعه و پیشرفت کشور است. هرگونه سرمایه‌گذاری و توجه به این حوزه به صورت مستقیم در توسعه پایدار کشور نقشی بی‌بدیل دارد اما دریغ از توجه لازم.

یزدیخواه خاطرنشان کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در کنار قریب صدها راهکار برای بهبود شرایط آموزشی، کنکور، عدالت آموزشی، کاهش حجم کتب درسی، کاهش ساعات درس هفتگی، تقویت ورزش، موضوع مهارت‌های زندگی و امثال آن، موضوع رتبه‌بندی نیز مورد توجه و تذکر قرار گرفته است. رهبر معظم انقلاب نیز در سیاست‌های ابلاغی آموزش و پرورش، اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را متذکر شده بودند.

وی افزود: پس از حداقل هشت سال با فراز و نشیب‌های بسیار این روزها رتبه‌بندی معلمان در دستورکار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است. در این جا تأسف خودم را از اظهارات برخی از افراد کم‌اطلاع خارج از مجلس ابراز می‌کنم. به دلیل عدم شناخت مجلس انقلابی، اظهارات غیرکارشناسی را مطرح می‌کنند. مجلس تقریباً یکپارچه موافق طرح رتبه‌بندی معلمان است. ملاحظه برخی از همکاران من در خصوص نحوه تأمین منابع مالی آن است، والا رأی امروز نمایندگان به موارد و تبصره‌ها با آراء بالا گواه صداقت مجلس در این رابطه است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تجربه جهانی پیش روی ماست. توسعه کشورهای آلمانف ژاپن، مالزی و… ثمره توجه به حوزه آموزش و پرورش است.

یزدیخواه خاطرنشان کرد: حال با همه این تفاوت‌ها آموزش و پرورش ما از چند مسئله بنیادین رنج می‌برد. معمولا در بودجه سنواتی، اعتبار کافی و لازم را برای پاداش پایان خدمت معلمان درنظر نمی‌گیرند. در همه دستگاه‌های دولتی، پاداش پایان خدمت سی سال کارکنان خود را با آخرین حقوق به حساب فرد واریز می‌کنند، اما در آموزش و پرورش اینگونه نیست. در خلال سالهای گذشته پاداش‌ها با یک یا دو سال تأخیر و گاهی هم به صورت درصدی پرداخت می‌شده است و پاداش سال گذشته هم که باید شهریورماه پرداخت می‌شد بعد از 14 ماه هنوز پرداخت نشده است. به سازمان مدیریت برنامه‌ریزی برای پیش‌بینی اعتبار این موضوع برای سالهای آینده تذکر می‌دهم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود اظهار داشت: تهران ظاهری پرطمطراق دارد اما مشکلات آن عمیق است و بیداد می‌کند. همه جای تهران ولنجک، پارک وی و نیاوران نیست. تهران محله هرندی دارد. بیقوله‌های محمودآباد را دارد. مشکلات حاشیه‌نشینی، مسائل زیست‌محیطی، مثنوی هفتاد من کاغذ است.

وی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه‌های انتخابی خود از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا