اصفهان

پیچیده‌ترین پهپادها در نیروی زمینی ارتش تولید شده است

پیچیده‌ترین پهپادها در نیروی زمینی ارتش تولید شده است

پیچیده‌ترین پهپادها در نیروی زمینی ارتش تولید شده است

اصفهان – فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پیچیده‌ترین پهپادهای نظامی در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر کیومرث حیدری بعدازظهر سه‌شنبه در بازدید از پادگان گروه ۲۲ توپخانه شهرضا با تاکید بر خودکفایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه در بخش نیروی زمینی اظهار داشت: به اندازه‌ای به خود کفایی رسیده‌ایم که امکان ارائه کمک تجهیزاتی و تسلیحاتی به دیگر کشورها را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ رسته ریز و درشت در نیروی زمینی ارتش چرخه دفاعی کشور را تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: هر یک از این رسته‌ها به مثابه یک زنجیر در عرصه حرکت در لبه فناوری برای دستیابی به خودکفایی قرار دارند.

فرمانده نزاجا با اشاره به اینکه در این زمینه ارتش در استان اصفهان دارای قابلیت‌های فراوانی است، ابراز داشت: در این استان در عرصه نظامی به فناوری‌های دست یافته‌ایم که بر قدرت ما بیش از گذشته افزوده است.

وی با بیان اینکه گروه ۲۲ توپخانه شهرضا از قدرتمندترین و خوشنام ترین یگان‌ها و توپخانه‌های نیروی زمینی ارتش است، اضافه کرد: این قرارگاه راهبردی، یکی از مراکزی است که متناسب با سطح امنیتی مورد نیاز در مناطق مختلف مرزی، توسط ارتش طراحی و گسترش یافته است که نشان از اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه دارد.

مهم‌ترین عملیات‌های نیروی زمینی در آینده و در صورت نیاز با پهپاد است

امیر حیدری با اشاره به توانمندی‌ها و تولیدات دانش بنیان در نیروی زمینی ارتش گفت: امروز نیروی زمینی ارتش پرچمدار تولید انواع پهپاد نظامی و دفاعی با پیچیده‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا است.

وی همچنین به تولید پیچیده‌ترین پهپادها از جمله تولید پهپاد در زمینه جنگال (جنگ الکترونیک)،عملیات‌های دوردست و برون مرزی و همچنین پهپادهای شناسایی، انهدامی و مأموریت‌های رزمی در نیروی زمینی ارتش اشاره کرد و ابراز داشت: مهم‌ترین عملیات‌های نیروی زمینی در آینده و در صورت نیاز با پهپاد است.

ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی سازمانی برای ارتشیان

فرمانده نزاجا با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای خانواده ارتشیان بر اساس فرمایشات و تأکیدات رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: در سفرهای شهرستانی موقعیت زمینی و مکانی برای احداث خانه‌های سازمانی در قالب مجتمع‌های مسکونی را بررسی و برای این امر اقدام خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر احداث ۲۳ هزار واحد مسکونی برای نیروهای ارتش در دستور کار قرار دارد و تاکنون چهار هزار واحد به متقاضیان تحویل شده است، همچنین در زمینه ساخت خانه شخصی و ملکی برای کارکنان برای ۲۵ هزار واحد برنامه ریزی شده که باید تا قبل از بازنشست شدن افرادی که فاقد مسکن هستند برای آنها در قالب طرح کوثر اقدام شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا