اجتماعی

پدیده «مونسُن» در راه کشور/ اعلام وضعیت قرمز تا روز شنبه

پدیده «مونسُن» در راه کشور/ اعلام وضعیت قرمز تا روز شنبه

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ما به استان‌های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، بوشهر و جنوب استان فارس آماده باش کامل داده ایم و تمام پیش بینی‌ها برای آمادگی در برابر وقوع سیل صورت گرفته است.

محمدحسن نامی، معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار رفاه اجتماعی خبرگزاری فارس، با اشاره به وقوع پدیده اقلیمی «مونسُن» در کشور، خاطرنشان‌کرد: در این‌ باره آماده باش صددرصدی را به تمام مدیران بحران به ویژه استان‌ها و شهرستان‌های داده‌ایم و ناگون هوایی و دیگر امکانات برای کمک رسانی آماده هستند.

اعلام وضعیت قرمز تا روز شنبه

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: اگر در منطقه‌ای شاهد وقوع سیل باشیم در هر مرحله نخست این بالگردها خواهند بود که به کمک مردم می‌آیند، ما به استان‌های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، بوشهر و جنوب استان فارس آماده باش کامل داده ایم و تمام پیش بینی‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به زمان آماده باش برای وقوع هرگونه سیل در مناطق اعلام شده، خاطرنشان کرد: از بعدازظهر روز یکشنبه به تمامی مناطق ذکر شده اعلام آماده باش شده و این آمادگی تا شنبه آینده ادامه خواهد داشت.

هشدار به شناورها و ماهیگیران خلیج فارس

نامی اضافه کرد: پیش بینی شده است که در مناطق مختلف به خودرو و تجهیزات سنگین نیاز داریم و یک چینش جغرافیایی انجام شده تا بدانند که چه نوع خودرویی را به کار بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره وضعیت خلیج فارس نیز توضیح داد: در خلیج فارس نیز هشدارهای صددرصدی به شناورها و ماهیگیران داده شد تا از محل خارج نشوند، چرا که فردا و پس فردا دریا مواج است، شناورهای بزرگ نیز برای پس فردا توجه جدی داشته باشند.

مردم به حاشیه رودخانه‌ها نروند

وی در توصیه‌ای به مردم، اظهار کرد: مردم نباید به حاشیه و حتی داخل رودخانه‌ها بروند، همچنین نباید در مسیل رودها قرار بگیرند.

نامی به نقش مدیران بحران استان‌ها و شهرستانها اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف مدیران بحران در استان‌ها و شهرستانها بازدی از رودخانه‌ها و پل‌ها است تا اگر موانعی برای خروج آب وجود داشته باشد آن را برطرف کنند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا