اجتماعی

واکنش چمران به نبود سوزن در خطوط جدید مترو

واکنش چمران به نبود سوزن در خطوط جدید مترو

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: مگر می‌شود خط مترویی سوزن نداشته باشد و مورد بهره‌برداری قرار گیرد، بدون سوزن نمی‌توان کاری در مترو انجام داد و بهتر است بگویم نبود سوزن در خط مانند چرخ خیاطی بدون سوزن است.

به گزارش پایگاه خبری شهرضافردا، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه علنی امروز 23 مهرماه 1402، در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه‌های امروز شورا، گفت: قرار است امروز رئیس مرکز وکلا به شورا آمده و در خصوص برنامه‌هایشان توضیحاتی ارائه کنند. همچنین در خصوص اقداماتی که ایشان در ملاقات های مردمی انجام داده و در جهت رفع مشکلات مردم اقدام کرده‌اند؛ قرار است تقدیر وتشکر به عمل آید.

چمران ادامه داد: همچنین اقراریان عضو شورای شهر تهران نطق پیش از دستوری را در جلسه امروز قرائت می کند.

وی با بیان اینکه دو طرح یک فوریتی در دستور کار امروز شورای شهر است،‌گفت: یکی از این طرح‌ها را که شورا تهیه کرده در خصوص نمایشگاه بین‌المللی است در این طرح دیگر به سازمان زیباسازی شهر تهران اجازه داده نمی شود که تبلیغات نمایشگاه سئول را در تهران انجام دهند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: تأکید می‌شود که باید مصوبات قبلی شورا در زمینه انتقال نمایشگاه پرمخاطب به خارج از شهر انجام شود.

چمران اضافه کرد: امروز به بنده اطلاع دادند که قرار است نمایشگاه اتومبیل در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شود؛ بازدیدکنندگان از این نمایشگاه بسیار زیاد است و قطعا وحشتناک این بخش از شهر شلوغ خواهد شد و شاید دوباره حوادث چند سال قبل که مردم اتومبیل‌های خود را در داخل اتوبان رها کردند و رفتند تکرار شود. باید از برگزاری این نمایشگاه خودداری شود.

وی ادامه داد: یک لایحه یک فوریتی هم شهرداری در خصوص فروش یک زمین ارائه داده است.

به گفته چمران امروز ساختار ستاد هماهنگی مشارکت محله‌ای که به تصویب ستاد رسیده در صحن شورا هم مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد و اگر فرصت شود موضوع باغات را هم بررسی می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که اعلام شده خط 6 و 7 مترو کامل افتتاح نشده است و برخی از آنها سوزن ندارند گفت: بنده اطلاع کاملی ندارم اما خطی که سوزن ندارد مانند چرخ خیاطی است که سوزن ندارد مگر می‌شود خطی سوزن نداشته باشد و بتوان از آن استفاده کرد شاید یکی از سوزن‌ها خراب باشد ولی قطعا بدون سوزن نمی‌توان در خط فعالیت کرد. اگر نقصی هم وجود دارد باید برطرف شود.

وی در خصوص موضوع تراموا در تهران گفت:‌ هنوز در موضوع قطار شهری نه چیزی به دار است نه بار اینکه برخی از شهرداران مناطق درباره تراموا در منطقه خود نظر می‌دهند باید بگوییم که هنوز چیزی نه عملی شده نه اجرایی یکبار هم مسؤولین شهری در این زمینه برای اعضای شورا توضیحاتی دادند و هنوز مدارک کامل ارائه نشده است باید کار از نظر مالی و اجرایی بررسی شود و اگر موضوع به صلاح باشد سمعاو طاعتا.

وی در خصوص مسافرت مدیران شهری به چین گفت: از اعضای شورای شهر رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل حضور دارد که ایشان هم متخصص در زمینه حمل و نقل است قرار است در خصوص 791 واگن موضوعات مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

پایان پیام/خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا