اجتماعی

هیأت رئیسه شورای ششم شهر تهران تغییر می‌کند؟

هیأت رئیسه شورای ششم شهر تهران تغییر می‌کند؟

حدود یک سال از فعالیت شورای ششم شهر تهران می‌گذرد و طی هفته آینده اعضای شورا درباره تغییر هیات رئیسه شورای شهر رأی گیری خواهند داشت. البته برخی از اعضای شورا می‌گویند؛ مهدی چمران رئیس و پرویزسروری نائب رئیس خواهند ماند.

خبرگزاری فارس گروه شهری: پنجشنبه 14 مرداد سال گذشته اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم، پس از برگزاری مراسم تحلیف، وارد موضوع انتخاب هیات رئیسه شورای شهر تهران شدند که در برگزاری نخستین انتخابات برای ریاست شورای شهر تهران، تنها مهدی چمران کاندید شد و نهایتا با ۲۱ رای اعضای شورا به عنوان ریاست شورا انتخاب شد.

در ادامه انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران، پس از اینکه هیچ یک از اعضاء برای نایب رییسی کاندید نشدند، مهدی چمران به عنوان رییس شورا، پرویز سروری را به عنوان نایب رییس پیشنهاد داد که با موافقت وی، نهایتا سروری با ١٩ رای به عنوان نایب رییس انتخاب شد.

در ادامه اعضاء، انتخابات منشی‌های اول و دوم را برگزار کردند که جعفر شربیانی و سوده نجفی برای منشی‌های شورا کاندید شدند و نهایتا سوده نجفی با ١٧ رای و جعفر شربیانی با ٢٠ رای به عنوان منشی‌های ششمین دوره شورای شهر تهران انتخاب شدند.

برگزاری 84 جلسه از صحن علنی شورای ششم

تاکنون 84 جلسه از صحن علنی شورای ششم شهر تهران برگزار شده و شورای شهر ششم شهر تهران وارد دومین سال فعالیت خود شده است انتخابات هیات رئیسه شورای ششم شهر تهران بزودی برگزار می‌شود، این در حالی است که از شش عضو هیات رئیسه، دوره انتخاب دو عضو یعنی سخنگو و خزانه دار دو ساله است. بنابراین برای چهار جایگاه یعنی رئیس، نایب رئیس و دو منشی قرار است رای گیری به عمل می‌آید.

برخی نقطه قوت شورای شهر را منفی جلوه می‌کنند

طی یک سال گذشته شورای ششم با فراز و نشیب‌های فراوانی روبه رو بوده و اعضای شورا اقداماتی را در راستای بهبود وضعیت شهر و کمک به شهروندان انجام داده‌اند. برخی اعضای شورای شهر مانند پرویز سروری می‌گوید؛ برخی نقطه قوت شورای شهر را منفی جلوه می‌کنند با اینکه شورای ششم شهر تهران از یک فهرست بوده‌اند، اما یک شورای قبرستانی نیست و در این شورا تفاوت و تضارب آرا وجود دارد. ما یک شورای پرچالش، اما رقابتی برای خدمت هستیم نه رقابتی برای سیاست و قطعاً به سمت اقدامات اجتماعی حرکت می‌کنیم نه سیاسی. من یقین دارم که شورای ششم شهر تهران با انسجام، اقتدار و تضارب افکار به سمت جلو حرکت می‌کند و قطعاً موفق خواهیم شد.

تصویب طرح‌های منطقی و لوایح تسهیل‌گر در شورای ششم تهران

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران هم درباره فعالیت شورای ششم گفت: هر چند که هنوز به صورت کامل فعالیت مدیریت شهری جدید تهران یکساله نشده است ولی در این مدت اقدامات زیادی انجام گرفته، به طوری که در شورای شهر طرح‌های زیادی که مبنای آن منطقی و عملیاتی بوده مدنظر و اجرایی شده است. همچنین لوایح زیادی در این مدت از سوی شهرداری تهران جهت تسهیل در امور شهروندان و ساده کردن کارهای آنها به ویژه در حوزه ساختمانی در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفته و تصویب شده است.

گردآوری گزارشات حسابرسی در شورای ششم

وی افزود: همچنین در این مدت کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اقدام ارزنده ای انجام داده و بیش از ۳۰۰ گزارش حسابرسی را گردآوری کرده است.ما از لحاظ قانونی موظف هستیم گزارشات حسابرسی را پیگیری کنیم و این گزارشات به موقع قرائت و نتایج به شهرداری اعلام شود البته در مدیریت شهری سابق چنین اتفاقاتی صورت نگرفته بود.

پیگیری اعضای شورای ششم برای کاهش زمان صدور پروانه ساخت

رئیس شورای شهر تهران بیان داشت: در زمینه کاهش صدور پروانه، هرچند که هنوز نتیجه نهایی حاصل نشده، ولی پیگیری‌ها در این راستا زیاد بوده و برنامه‌ریزی‌ها شروع شده است. از شهرداری تهران خواسته‌ایم که هرچه سریع‌تر این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سرانجام برساند و ان‌شاءالله خبرهای خوبی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این راستا شاهد خواهیم بود.

انتخابات هیات رئیسه شورای ششم شهر تهران هفته آتی

اکنون شورای ششم در حال یک ساله شدن است. درباره تغییر احتمالی هیات رئیسه شورای شهر تهران به سراغ احمد صادقی، عضو شورای شهر تهران رفتیم. وی در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: به احتمال زیاد موضوع انتخابات هیات رئیسه شورای ششم شهر تهران هفته آتی برگزار می‌شود و پیش بینی‌ها اینچنین بوده که ترکیب کنونی ابقا خواهند شد.

وی افزود: البته انتخاب سخنگو خزانه دار شورا دو سال یکبار صورت می گیرد و سال آینده در این راستا تصمیم گیری می‌شود.

شخصیت بی نظیر مهدی چمران در شورای شهر/ اتقاق نظر رای به ایشان است

حجت الاسلام آقامیری، عضو شورای شهر تهران نیز در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: شخصیت آقای مهدی چمران شخصیت بی نظیری است و اگر ایشان برای سال دوم شورای ششم شهر تهران کاندیدای ریاست شوند و این مسئولیت را بپذیرند قطعا اتفاق نظر برای رای به ایشان وجود دارد.

وی افزود: عملکرد شورای شهر در این یک سال به صورتی بوده که پیگیرها برای تحقق مطالبات شهروندان به خوبی صورت گرفته است. به هر حال قضاوت با خود مردم است و البته باید فرصتی را در اختیار اعضا داده می شد که کار را به خوبی در دست بگیرند و خوشبختانه نتایجی حاصل شده است.

تصمیم 21 عضو شورای شهر برای تغییر هیات رئیسه چگونه خواهد بود؟

انتخابات شورای ششم شهر و روستا ۲۸ خرداد سال گذشته برگزار شد. این انتخابات همزمان با انتخابات ریاست جمهوری بود و مردم تهران با رأی قاطع به لیست شورای ائتلاف انقلاب اسلامی به فعالیت ۲۱ نفر در لیست رأی قاطع و مثبت دادند. فعالیت شورای شهر ششم در پایتخت تقریبا از نیمه مرداد سال گذشته آغاز شد و مهم ترین اولویت آنها که انتخاب شهردار بود نیز انجام گرفت.اعضای شورای ششم در دومین جلسه خود «علیرضا زاکانی» را با ۱۸ رای از مجموع ۲۱ رای، به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند. پس از یک ماه حکم علیرضا زاکانی توسط وزیر کشور دولت رئیسی ابلاغ شد و ۱۱ شهریور به صورت رسمی کار خود را در شهرداری تهران آغاز کرد. حالا حدود یک سال از فعالیت شورای ششم تهران می‌گذرد و گمانه زنی ها حکایت از حفظ ترکیب هیات رئیسه شورای شهر تهران دارد. البته باید منتظر ماند و دید نتیجه تصمیم و رای گیری 21 عضو شورای شهر تهران چگونه خواهد بود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا