اصفهان

مسئولان در هر سطح و جایگاهی باید خود را خادم مردم بدانند

مسئولان در هر سطح و جایگاهی باید خود را خادم مردم بدانند

مسئولان در هر سطح و جایگاهی باید خود را خادم مردم بدانند

اصفهان – رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: مسئولان باید در هر سطح و جایگاهی که قرار دارند خود را خادمان واقعی مردم بدانند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام جعفری در پنجمین جلسه شورای مدیران قضائی استان اصفهان در سال ۱۴۰۱ که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از رؤسا و دادستان‌ها خواست تا در کمترین زمان، نسبت به ثبت باقیمانده پرونده‌های ثبت نشده سنوات گذشته اقدام کنند.

وی افزود: محدودیت‌هایی که در بحث نیروی انسانی در تمام استان وجود دارد قابل مشاهده و درک است و انجام امور معوقه علاوه بر امور جاری، فشار مضاعفی را بر نیروها تحمیل می‌کند اما برای دست‌یابی به شرایطی پایدار جهت انجام برنامه ریزی‌های دقیق‌تر تا زمان شروع‌به‌کار نیروهای جدید، باید با توان بیشتری تلاش کنیم.

عالی‌ترین مقام قوه قضائیه در استان با تاکید بر لزوم انجام همزمان وظایف قضائی و مدیریتی دادستان‌ها تصریح کرد: بر اساس قانون، دادستان‌ها باید در کنار انجام وظایف قضائی، مدیریت مجموعه دادسرای حوزه قضائی خود را نیز انجام دهند و برنامه ریزی، سامان‌دهی و رفع مشکلات مجموعه دادسرا توسط دادستان، باید بسیار دقیق و کامل انجام شود.

وی خطاب به دادستان‌ها، رؤسای دادگستری‌ها و دیگر مسؤولان قضائی استان، بیان داشت: همه مسؤولان به واسطه قبول مسؤولیتی که داشته‌اند؛ در هر سطح و جایگاهی، خود را خادم مردم بدانند؛ و این موضوع بدیهی است که مدیران باید امور مربوط به مسؤولیت خود را نسبت به مسائل شخصی، در اولویت قرار دهند چرا که در قبال تمام اعمالی که در جایگاه مدیریتی خود انجام می‌دهند یا انجام نمی‌دهند؛ باید پاسخگو باشند.

حجت الاسلام جعفری در ادامه صدور احکام جایگزین حبس را از سیاست‌های مهم قوه قضائیه دانست و اظهار داشت: خط و مشی دستگاه قضائی استان، عمل همه جانبه به سند تحول و تعالی قضائی و سیاست‌های ابلاغی ریاست معظم قوه قضائیه است و بر اساس بخشی از این سند، تلاش‌ها باید در مسیر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها انجام پذیرد و استفاده از نهادهای ارفاقی و صدور احکام جایگزین حبس یکی از مهم‌ترین راه‌کارهاست و این امر باید با جدیت و حساسیت، دنبال شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با فعالیت کمیته نظارت قضائی و اتخاذ تدابیر و تصمیمات برنامه‌ریزی‌شده، آمار عملکرد دادگستری استان اصفهان در شاخص‌های اعلامی قوه قضائیه ارتقا یابد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا