سیاسی

مخبر: باید با مسئولیت پذیری جمعی پای نسخه نجات اقتصاد کشور بایستیم

مخبر: باید با مسئولیت پذیری جمعی پای نسخه نجات اقتصاد کشور بایستیم

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه حل مسائل و مشکلات کشور نیازمند همدلی صادقانه میان همه بخش ها و ارکان نظام است، گفت: باید نسخه نجات اقتصاد کشور را طراحی کرده و با مسئولیت پذیری جمعی، پای آن بایستیم تا مشکلات مردم حل و فصل شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور عصر امروز(سه شنبه) در دیدار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وضعیت امروز کشور در تمام سال های پس از انقلاب اسلامی از جهات مختلف شرایطی استثنایی است. مهم تر از همه آنکه همدلی و همسویی میان قوای سه گانه در بالاترین سطح قرار دارد و نگاه مشترکی نسبت به مسایل اساسی نظام، انقلابیگری، پاکدستی و علاقه به مردم در میان مسئولین وجود دارد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که اقتصاد کشور با مشکلات و معضلات گوناگون مواجه بود، تصریح کرد:‌ خوشبختانه با اقداماتی که ظرف همین مدت کوتاه انجام شده بسیاری از مشکلات در مسیر حل و فصل قرار گرفته و بر اساس برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام شده، امیدواریم گشایش هایی پیش روی کشور قرار گیرد.

مخبر اظهار داشت: خداوند به ما آبرو، توانمندی و افتخار خدمت به مردم عطا کرده و باید باور داشته باشیم که حل مشکلات مردم جز با صرف هزینه و گذشتن از منافع شخصی میسر نیست.

معاون اول رئیس جمهور از کسری بودجه، نقدینگی مخرب و بیماری های مزمن اقتصاد کشور به عنوان سیل بنیان کن یاد کرد و افزود: باید در مسیر اصلاح شرایط اقتصادی کشور مصمم و استوار باشیم و اگر همه با هم پای کار نایستیم، حل این مشکلات شدنی نیست.

مخبر ادامه داد: باورم این است که کشور از ظرفیت های بسیار گسترده ای برخوردار است و برای هر مشکل می توان راه حل های متعدد پیدا کرد و با هر یک از ظرفیت های گسترده نظیر دریا، معادن و کشاورزی می توان کشور را اداره کرد.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه تا زمانی که مدیریت و منابع کشور را به دست مردم نسپاریم، مشکلات حل نخواهد شد گفت: نباید به دلیل آنکه برخی تجربه های ناموفق در واگذاری امور به بخش خصوصی وجود دارد، از واگذاری امور و مدیریت ها به مردم خودداری کنیم.

مخبر بر ضرورت تلاش و برنامه ریزی در جهت حل مشکل تورم، اصلاح نظام بانکی و حل مسایل بازار سرمایه تأکید کرد و افزود: تورم جز از طریق افزایش تولید مرتفع نمی شود و اگر بتوانیم بخش تولید را رونق بدهیم علاوه بر حل مسأله تورم، ارزش پول ملی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون اول رئیس جمهور از هماهنگی کامل میان اعضای تیم اقتصادی دولت خبر داد و گفت: خوشبختانه تقسیم کار دقیقی در دولت صورت گرفته و در تلاش هستیم تا به رفع مشکلات مردم سرعت بخشیم و هر چه زودتر مشکلات معیشتی جامعه را کاهش دهیم.

در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هر یک در سخنانی به بیان مهم ترین دغدغه ها و دیدگاه های خود پرداختند که تورم و گرانی، خسارات ناشی از خشکسالی، اشتغال، بازار سرمایه، اصلاح طرح نظام مالیاتی، تمرکز بر تحقق خواسته های مردم و رفع موانع برای حضور مردم در اقتصاد از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا