اجتماعی

لزوم ورود مدعی‌العموم به ماجرای آزارگری زنان سینماگر

لزوم ورود مدعی‌العموم به ماجرای آزارگری زنان سینماگر

در حالی که خانه سینما و سازمان سینمایی نسبت به بیانیه ۳۰۰ سینماگر زن نسبت به آزارگری جنسی در سینما سکوت پیشه کرده‌اند، به نظر می‌رسد وقت آن است که دادستان برای تأمین امنیت و پاسداری از آن در جامعه به ماجرا ورود کند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، پس از افشاگری یک دستیار و برنامه‌ریز سینما از رفتار نامناسب یک بازیگر مرد و مشکلات زنان در پشت‌صحنه تولیدات سینمایی، جمعی از زنان دست‌اندرکار سینما در اعتراض به خشونت علیه زنان در این عرصه بیانیه‌ای صادر کردند. با این وجود، همچنان واکنش رسمی از سوی سازمان سینمایی و خانه سینما به این بیانیه صورت نگرفته است.

این در حالی است که کاظم غریب‌آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای صنفی در حوزه سینما خواسته است تا سازوکارهایی را طراحی کنند که زنان بتوانند بدون دغدغه در حوزه سینما فعالیت کنند.

در چنین فضایی، شاید بهتر باشد دادستان به عنوان مدعی‌العموم برای مشخص‌شدن وجوه ناپیدای ماجرا و تأمین امنیت زنان سینماگر در پروژه‌های سینمایی، به قضیه ورود کند. به ویژه اینکه معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه هم اعلام کرده است این قوه برای رسیدگی به شکایات در حوزه خشونت علیه زنان آمادگی دارد.

در این حالت می‌توان امیدوار بود که پس از پیگیری‌های قضایی، لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت، هرچه سریعتر به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا