اصفهان

غوغای عاشقان عاشورا در اصفهان/ این شهدابا ذکر «یا حسین» شهید شدند

غوغای عاشقان عاشورا در اصفهان/ این شهدابا ذکر «یا حسین» شهید شدند

غوغای عاشقان عاشورا در اصفهان/ این شهدابا ذکر «یا حسین» شهید شدند

اصفهان- پس از ۴۰ سال انتظار شهدایی که با ذکر «یا حسین» به استقبال شهادت رفته بودند اکنون بر دستان مردم شهیدپرور اصفهان تشییع شدند و پیام خود را مقارن با ایام عاشورا مخابره کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، شهادتی که از مکتب امام حسین (ع) سرچشمه گرفته و به ارزش‌های اسلامی، ایستادگی در مقابل ظلم و جور و ایثار و فداکاری گره خورده، اکنون در ایام محرم سید الشهدا و شب روضه قاسم بن حسن (ع) جوانه زده است. برخی از لحظات زندگی می‌تواند به نقطه عطفی تبدیل شوند که در تاریخ به یادگار بماند. درست مانند شبی که برای قاسم بن الحسن (ع) در روز عاشورا رقم خورد و در میان سیلی از جمعیت تعبیر خود را از شهادت «احلی من العسل» بیان کرد.

در جبهه جنگ و سنگر عشق جوانان و نوجوانانی به شهادت رسیدند که شهادت را همانند نوجوان سیزده ساله مکتب امام حسین (ع) شیرین‌تر از عسل می‌دانستند و در نبرد حق علیه باطل حاضر شدند و جنگیدند و امروز پس از ۴۰ سال انتظار بر دستان مردم شهید پرور اصفهان تشییع شدند. شهدایی که با ذکر «یا حسین» به استقبال شهادت رفتند اکنون پیام خود را مقارن با ایام عاشورا به مردم مخابره می‌کنند که برای ارزش‌های اسلام جان را فدا کردند و برای حفظ آن همچنان پایدارند.

غوغای عاشقان عاشورا در اصفهان/ این شهدابا ذکر «یا حسین» شهید شدند

زنان اصفهانی زینب‌وار از پیکر برادر ۲۰ ساله‌شان استقبال می‌کنند، روی سر می‌زنند و روضه قاسم می‌خوانند که امروز قاسم‌هایشان بازگشته‌اند. مردم آمده بودند تا همدردی خود را با خانواده شهدا نشان دهند و در کنار پایان چشم انتظاری آنها یادی از چشم انتظاری اهل بیت امام حسین (ع) کنند.

در چنین روزهایی دختری سه ساله انتظار پدری را می‌کشید که با سر بریده پدر روبرو شده بود؛ دختری که بی‌پناه در خیل عظیمی از دشمنان غریب و تنها شده بود؛ اما مردم امروز همدلانه همراهی کردند تا غبار غربت و تنهایی را از دل خانواده شهدا بیرون کنند.

غوغای عاشقان عاشورا در اصفهان/ این شهدابا ذکر «یا حسین» شهید شدند

ماه محرم برای مردم اصفهان ماهی است که چهل و چهار سال پیش لاله‌های پرپر شده در راه آزادی را روی دست گرفتند و فریاد انقلاب سر دادند و حالا هم با همان شور و شعور به استقبال سه قهرمان جوان‌شان آمده‌اند. مردم در کنار شهدا جواز کربلا و سفر اربعین طلب می‌کردند؛ بر روی پلاکاردهایی عبارت‌های «شفاعتمان کنید» «کاش من هم شهید شوم»، «سلام ما را به اباعبدالله الحسین (ع) برسانید حک می‌کردند و امروز همه به میدان عمل آمده بودند تا بار دیگر عزم خود را بر حرکت پویا و انقلابی در مسیر شهیدان و دفاع از حریم ولایت به خوبی به منصه ظهور برساندند.

پیکر مطهر سه تن از شهدای تازه تفحص شده اصفهان روز پنجشنبه از پل بزرگمهر به سمت گلستان شهدا بر دستان مردم عزادار اصفهان تشییع شد و همچنان این قافله عشق در سفر تاریخ ادامه دارد و این تفسیری است بر آنچه فرموده‌اند: «کل یوم عاشورا و کل ارضٍ کربلا.»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا