اصفهان

شکستن سد زاینده رود صحت ندارد

شکستن سد زاینده رود صحت ندارد

شکستن سد زاینده رود صحت ندارد

اصفهان- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ضمن رد شایعه شکسته شدن سد زاینده‌رود در پی سیلاب اخیر گفت: ذخیره کنونی این سد هم اکنون ۲۷۵ میلیون مترمکعب است.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی بارندگی و وقوع سیلاب در مناطق غربی استان، مطلبی در فضای مجازی مبنی بر شکستگی و فروریختن سد زاینده رود و گل آلود شدن آب شرب و احتمال قطع آب در اصفهان منتشر شده است.‌

در همین ارتباط حسن ساسانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با رد شایعه شکستن و فرو ریختن سد زاینده‌رود در پی سیلاب‌های شبانه روز گذشته در غرب استان، اظهار داشت: باید توجه داشت که به لحاظ فنی چنین مسئله‌ای ممکن نیست.

وی با اشاره به اینکه ذخیره سد زاینده رود تا عصر روز جمعه هفتم مرداد به ۲۷۵ میلیون مترمکعب رسیده است، افزود: دعا می‌کنیم که با بارش‌های بیشتر حجم بیشتری از سد آبگیری شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خاطرنشان کرد: ورود گل و لای به رودخانه در پی بارش‌های سیلابی این فصل امری عادی است.

احتمال بالارفتن کدروت آب در پی ورود سیلاب به رودخانه

همچنین مجید حبیبیان مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به خبرنگار مهر گفت که با توجه به بارش‌های شدید در بالادست سد چم آسمان، احتمال افزایش کدورت آب رودخانه وجود دارد.

وی اطمینان خاطر داد: در حال حاضر کیفیت آب شرب مشکلی ندارد اما به محض اینکه کدورت آب به تصفیه خانه باباشیخ علی برسد به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سد زاینده رود با ظرفیت اسمی یک میلیارد و ۲۳۹ میلیون مترمکعب به عنوان یکی از اصلی‌ترین سدهای مرکز کشور و تأمین کننده آب آشامیدنی، محیط زیست، کشاورزی و صنعت در منطقه مرکزی ایران است. این سد قوسی شکل که سال ۱۳۴۹ به بهره‌برداری رسید در ۱۱۰ کیلومتری غرب اصفهان در شهرستان چادگان قرار دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا