اصفهان

سه هزار و ۳۶۵ نفر در سیل اصفهان حادثه دیدند/ نجات ۵۴ خودرو

سه هزار و ۳۶۵ نفر در سیل اصفهان حادثه دیدند/ نجات ۵۴ خودرو

سه هزار و ۳۶۵ نفر در سیل اصفهان حادثه دیدند/ نجات ۵۴ خودرو

اصفهان – معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان گفت: سه هزار و ۳۶۵ نفر در سیل سه روز گذشته در استان اصفهان دچار حادثه شدند.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه با توجه به پیش بینی هواشناسی از روز دوم مرداد ماه به همه نیروهای امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان آماده باش اعلام شد، اظهار داشت: در روز پنجم مرداد ماه وضعیت اضطرار اعلام و همه در حالت وضعیت قرمز قرار گرفتند.

اعزام ۲ تیم هلال احمر از اصفهان برای امدادرسانی به امامزاده داوود

وی با بیان اینکه تا پیش از این نیز جلسات آماده باش و همچنین به روز رسانی تجهیزات در برابر سیلاب در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: خودروهای سبک، نیمه سنگین و سنگین نیز در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه به دنبال وقوع سیل در امامزاده داوود نیز دو تیم از استان اصفهان اعزام شد، ادامه داد: در استان اصفهان نیز شهرستان‌های اردستان، کوهپایه، نائین، میمه، مبارکه، شهرضا، شاهین شهر، نجف آباد، دهاقان، خوانسار، تیران، فریدن، چادگان، سمیرم و فریدونشهر درگیر سیل شدند.

وی با بیان اینکه ۵۹ تیم عملیاتی با ۶۷ نفر پرسنل وظیفه امدادرسانی را عهده دار شدند، ادامه داد: تعداد نجاتگران نیز ۱۸۷ نفر بود که از ۴۵ خودرو برای استفاده این افراد به کار گرفته شد.

کریمی با بیان اینکه سه هزار و ۳۶۵ نفر در سیلاب استان اصفهان حادثه دیدند، تصریح کرد: نیروهای امداد و نجات هلال احمر به دو هزار و ۹۶۰ نفر امدادرسانی کردند؛ این تعداد آسیب دیده شامل ۶۹۲ خانوار می‌شود.

تخلیه آب ۱۱۳ منزل مسکونی

وی افزود: همچنین ۵۴ خودرو از مسیر سیلاب نجات یافته و آب ۱۱۳ منزل مسکونی نیز توسط نیروهای امداد و نجات هلال احمر تخلیه شده است.

معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان با اشاره به توزیع ۵۱۰ پتو، ۱۱ تخته موکت، سه هزار و ۱۷۸ نایلون، ۸۰ بسته غذایی و ۵۵ عدد کفی چادر بین حادثه دیدگان سیل در استان اصفهان گفت: امدادرسانی به سیل زدگان با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان اصفهان تا فردا عصر ادامه خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا