اصفهان

سرقت با پابند الکترونیکی کاهش می‌یابد

سرقت با پابند الکترونیکی کاهش می‌یابد

اصفهان – فرمانده کل انتظامی کشور گفت: برخورد قاطع با سارقان در دستور کار پلیس است و در این زمینه اجرای طرح پابندهای الکترونیکی با کاهش سرقت مواجه خواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری شهرضافردا، سردار احمدرضا رادان بعدازظهر یکشنبه در حاشیه قرارگاه تآمین نظم و امنیت نوروز ۱۴۰۳ در فرماندهی انتظامی استان اصفهان ضمن تبریک سال نو به هموطنان و کارکنان زحمت کش انتظامی در سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال جدید ۲ بهار طبیعت و بهار قرآن با یکدیگر درآمیخته شده تا انشاالله روح و جسم مردم را با هم طراوت کند.

وی در خصوص انجام مأموریت‌های نوروزی پلیس در کشور گفت: خوشبختانه همکاران ما از مرز تا به شهر و از شهر تا به روستا و از روستا تا جاده‌ها مشغول انجام مأموریت هستند و تا به الان که خدمت شما هستیم بالغ بر ۲۴۹ میلیون تردد بین استانی از اول طرح نوروزی انجام شده که نشان از میل بالای مردم به سفر دارد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اینکه متأسفانه در طول این مدت ۴۱۷ نفر از هموطنان ما به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و شیرینی سفر، نوروز و ماه رمضان را به کام خود و خانواده‌هایشان تلخ و تلخ‌تر کردند تصریح کرد: این رقم بسیار بسیار زیاد است و بخش قابل توجهی از این تلفات می‌توانست با رعایت قوانین و مقررات اتفاق نیافتد که متأسفانه انجام نشد.

سردار رادان خواب آلودگی، عدم توجه به جلو، سرعت غیر مجاز و انحراف به چپ را از دلایل عمده این میران تلفات در جاده‌ها عنوان کرد و از هموطنان خواست از امروز که موج دوم سفرها شروع شده و تقریباً همه جاده‌های کشوراعم از جاده‌های شمالی، مرکزی و غربی مملو ازمسافر و تردد و حرکت هست، با رعایت قوانین و توجه و هوشیاری بیشتر، شیرینی سفر را در جاده هم ببینند و از جاده هم لذت ببرند.

این مقام ارشد انتظامی اشاره‌ای هم به تلاش و زحمات مرزبانان دلیر کشور داشت و گفت: خوشبختانه با شجاعت و هوشیاری مرزبانان غیور ما، شب گذشته تلاش کسانی که قصد داشتند به مرز نفوذ بکنند ناکام ماند و به شدت با آنها برخورد شد.

فرمانده انتظامی کل کشور با بیان اینکه الحمدالله در حوزه مقابله و پیشگیری از سرقت هم کارهای خوبی در حال انجام است و در حال حاضر شاهد شاهد کاهش وقوع سرقت و افزایش کشف هستیم اظهار امیدواری کرد که با کامل شدن اجرای طرح پابندهای الکترونیکی در سال ۱۴۰۳ این حلقه مهم را تکمیل کنیم.

وی در خصوص مسیرهایی که بیشترینن تصادفات را داشته‌اند نیز اظهار داشت: بیشتر تلفات ما در جاده امام رضا، جاده‌های شمالی، جاده‌های مسیر مرکز به سمت شمال غرب و شمال شرق بیشتر بوده است واستان اصفهان نیز با توجه به اینکه از معدود استان‌هایی است که هم مسافر پذیر هست و مسافران زیادی از این استان به سایر نقاط کشور سفر می‌کنند و از طرفی با توجه به طولانی بودن مسیر اتوبان‌ها و جاده‌ای این استان، متأسفانه در حوزه راه‌های اصفهان نیز شاهد افزایش تصادف و تلفات جاده‌ای بوده‌ایم که بخشی از این ۴۱۷ فوتی در جاده‌ها مربوط به استان اصفهان است.

سردار رادان پیرامون مأموریت‌های فرماندهی انتظامی کشور اظهار داشت: در سال جدید، ۶ اولویت را در دستور کار خود قرار داده‌ایم که در کنار موضوع معیشت کارکنان که یکی از اولویت‌های مهم ما به شمار می‌آید و انشاالله بتوانیم با تکمیل منازل سازمانی بخش عمده‌ای از دغدغه‌های آنها را برطرف کنیم،

این مقام ارشد انتظامی از دیگر اولویت‌های پلیس در سال جدید را برخورد با سارقان دانست و خاطر نشان کرد: برخورد قاطع و قانونی با اراذل و اوباش و دستگیری اتباع غیر مجاز نیزاز مأموریت‌ها و برنامه‌های پلیس در تداوم دیگر مأموریت‌های این فرماندهی در سال جدید خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا