سیاسی

سالروز دیدار شمس و مولانا در فهرست بزرگداشت های یونسکو ثبت شد

سالروز دیدار شمس و مولانا در فهرست بزرگداشت های یونسکو ثبت شد

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از ثبت هشتصدمین سالروز دیدار شمس و مولانا در فهرست بزرگداشت های یونسکو خبر داد.

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز و رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از ثبت هشتصدمین سالروز دیدار شمس و مولانا در فهرست بزرگداشت های یونسکو خبر داد.

میرتاج الدینی با تبریک ثبت هشتصدمین سالگرد دیدار شمس ومولانا در فهرست بزرگداشت های یونسکو گفت: هشتصدمین سالروز دیدار شمس و مولانا در فهرست بزرگداشت های یونسکو در سال 2022 و 2023 روز پنجشنبه در مجمع یونسکو به ثبت رسید و این اتفاق بزرگی است.

وی ادامه داد: این مهم، اتفاق بزرگی برای شهر تبریز محسوب می شود و همه باید از این ظرفیت به وجود آمده به سود تاریخ و فرهنگ و اقتصاد شهر تبریز استفاده کنیم.

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از تلاش دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران و همه همکاران این سازمان برای ثبت هشتصدمین سالروز دیدار شمس و مولانا در فهرست بزرگداشت های یونسکو تشکر می کنم و امیدوارم این مسیر ادامه یابد.

میرتاج الدینی اظهار کرد: همه باید با همراهی از این اتفاق بزرگ حمایت کنیم و برای بهره برداری هرچه بیشتر از ثبت دیدار شمس تبریزی و مولانا به عنوان دو مشاهیر ایرانی و معرفی بیش از پیش فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی به جهانیان کمک کنیم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا