اجتماعی

رویکردهای فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری تهران در ۱۴۰۱ چیست؟

رویکردهای فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری تهران در ۱۴۰۱ چیست؟

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در سال 1401 برنامه ۵ ساله سوم را که دو سال آن باقی مانده است به سرانجام می‌رسانیم و به اجرای طرح های باقی مانده و اتمام پروژه های نیمه تمام فرهنگی و اجتماعی، می‌پردازیم.

به گزارش خبرنگار فارس، نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری فارس گذاشت، نوشت: دمیده شدن روحی تازه به کالبد طبیعت و تجدید زندگی در آن یادآور عظمت بی‌انتهای پروردگار متعال است تا حالی بهتر در همه موجودات عالم شکل گیرد.

مصادف شدن نوروز با ایام پر نور و برکت نیمه شعبان و ولادت حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف که عید بزرگ شیعیان است را تبریک می‌گویم و امیدوارم سال پیش روی سال فرج و ظهور صاحب امر (عج) باشد.

فرصت را مغتنم شمرده و به رسم ادب قدردان سربازان گمنام امام زمان (عج) هستم که در پایگاه مبارزه و جهاد تا پای جان ایستاده و از ارزش های انقلاب اسلامی و امنیت ملت شریف ایران دفاع نموده اند.

آغاز فصل جدیدی از خدمت

مدیریت شهری ششم شهر تهران در حالی به استقبال سال 1401 و قرن جدید می رود که شرایطی حساس و سختی را در پیش روی دارد و می‌بایست زمام امور را به نحوی به دست گیرد تا ضمن اتمام پروژه‌های نیمه تمام و به سرانجام رساندن طرح‌ها و برنامه‌های باقیمانده از گذشته ، فصلی جدید از خدمت رسانی به مردم را آغاز نمایند.

مزین شدن سال جدید به عید پر نور و برکت نیمه شعبان را باید قدر دانست و آن را مقدمه‌ای برای حرکت جهادی و انقلابی در شهر برای حضور به موقع در صحنه‌های خدمت رسانی دانست تا مردم حس کنند که فداکارانه پیگیر مطالباتشان هستیم.

توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی مهمترین رویکرد مدیریت شهری در 1401

شهر تهران دارای کالبدی زنده و پویا است که درون مایه آن برگرفته از بافت فرهنگی و اجتماعی جامعه است. یقینا برای اینکه شهری بتواند به توسعه لازم برسد و در آن ارائه خدمات به مردم به صورت مطلوبی انجام گیرد، در گام نخست می بایست در ابعاد مختلف و از منظر وضعیت شاخص‌های کلان در حوزه فرهنگی و اجتماعی به بالندگی و تعالی لازم دست یابد بر همین اساس توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی یکی از مهم‌ترین رویکردهایی است که مدیریت شهری ششم در سال 1401 پیگیر آن خواهد بود.

به دنبال تحقق برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در شهر هستیم

کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران جلسات متعدد و تأثیرگذاری را با معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و سازمان‌ها و معاونت‌های تابعه آن برگزار کرده و با یک هم افزایی جمعی به دنبال تحقق برنامه‌های تعیین شده در حوزه فرهنگی و اجتماعی سال ۱۴۰۱ است.

رویکردهای فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری در ۱۴۰۱

متأسفانه وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر تهران مطلوب نیست و مدیریت شهری با حجم قابل توجهی از نیازها در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی رو به رو است لذا در سال 1401 به سرانجام رساندن برنامه ۵ ساله سوم که دو سال آن باقی مانده است و اجرای طرح‌های باقی مانده و اتمام پروژه‌های نیمه تمام فرهنگی و اجتماعی، تعمیر و تجهیز و بروزرسانی مجموعه‌های فرهنگی و هنری و اجتماعی و ورزشی، بازنگری محتوای دستورالعمل‌های اجرایی مجموعه‌ها و مراکز فرهنگی و هنری و اجتماعی و ورزشی و بروزرسانی آنها، طراحی و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های جدید با رویکرد خانواده محوری و سبک زندگی اسلامی ایرانی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و مدیریت تغییرات فرهنگی و زیست بوم جدید و…، مدنظر می‌باشد. برای تحقق این مهم حدود 9 درصد از بودجه شهرداری تهران به موضوعات فرهنگی و اجتماعی اختصاص یافته است.

امیدوارم روزی برسد که تهران زیبای ما شهری با نشاط و سرزنده، دارای شهروندانی پویا و پرانرژی و شاد باشد که در آن کیفیت زندگی شهروندان مطلوب و مناسب باشد.

این آرزو دور از تصور نیست اگر با کوشش و تلاش و همت عالی و اهتمام جدی همه سازمان ها و دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگی و اجتماعی همراه باشد.
انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا