اجتماعی

روزانه ۳ هزار متر از مسیل‌های شرق تهران لایروبی می‌شود

روزانه ۳ هزار متر از مسیل‌های شرق تهران لایروبی می‌شود

شهردار منطقه۱۳ تهران از پاکسازی و لایروبی روزانه حدود ۳ هزار متر طول از مسیل‌های شرق پایتخت همزمان با بارش‌های بهاری خبر داد.

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، محمد هادی علی‌احمدی، شهردار منطقه 13 تهران درباره لایروبی مسیل‌های شرق تهران اظهارداشت: با توجه به اقدامات انجام شده در فروردین ماه امسال، گنجایش مسیل های منطقه با طرح های لایروبی و رسوب برداری روزانه و مستمر افزایش یافته و در زمان بارش ها مشکلی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به وجود ۱۳ هزار متر طول مسیل در محدوده منطقه ۱۳، افزود: اداره مسیل ها و قنوات در راستای برنامه های زمانبندی شده در شش ماهه دوم سال گذشته، نسبت به لایروبی مکانیزه ۱۱ هزار متر طول از مسیل ها به صورت دستی و مکانیزه اقدام که حدود پنج هزار و ۲۶۴ متر مکعب رسوب استخراج شده است.

شهردار منطقه۱۳ تهران، پاکسازی مکانیزه مسیل سرخه حصار را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و گفت: ضمن بازدید و پایش مسیل های محدوده از سوی عوامل اداره مسیل ها و قنوات منطقه،نسبت به پاکسازی مسیل های سرخه حصار کانال حریم بان اقدام شد تا هنگام بارش‌، مشکلی در جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی و جریانات حاصل از بارندگی به وجود نیاید.

شهردار منطقه۱۳ تهران از شهروندان خواست با مشارکت در پاکیزگی شهر و عدم تخلیه زباله های شهری در انهار و کانال های عبوری، به خادمان مردم در شهرداری کمک کنند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا