اجتماعی

دارویار باید موجب کاهش هزینه مردم و ارزانی دارو شود

دارویار باید موجب کاهش هزینه مردم و ارزانی دارو شود

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به طرح دارویار گفت:طرح دارویار با اجرای دقیق باید موجب کاهش هزینه مردم و ارزانی دارو شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس ، با اشاره به اجرای طرح دارویار از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قرار بود در بحث حمایت دارویی اتفاقاتی بیفتد و به جای اینکه افراد و واسطه ها ارز دولتی و ارزان برای واردات دارو دریافت کنند، یارانه دارو در اختیار مردم و بیمه ها قرار گیرد.

وی با اشاره به وجود فساد در بخش دارو گفت: باید زمینه فساد از دارو حذف شود و در همین راستا طرح دارویار طراحی و در حال اجراست.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه ما از طرح دارویار حمایت و استقبال می کنیم، افزود: حمایت از این طرح به معنای قبول اشکالات احتمالی آن نیست.

حاجی دلیگانی گفت: از مسئولین وزارت بهداشت می خواهیم که این طرح را به گونه ای اجرا کنند تا مردم با خاطره آسوده از خدمات دارویی و درمانی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: هدف از این طرح کاهش هزینه دارو از جیب مردم و پرداخت این هزینه از سوی بیمه هاست.

عضو هیئت رئیسه مجلس اضافه کرد: در عمل باید ببینیم که چقدر این طرح دقیق اجرا و اجرای آن باعث ارزانی دارو و کاهش هزینه مردم می شود.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: امیدواریم با اجرای دقیق این طرح شاهد ارزانی دارو بوده و دارو نه تنها در دسترس مردم باشد بلکه قیمت آن کاهش یابد و آنچه مسئولین در این زمینه وعده دادند، محقق شود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا