ورزشی

خبر خوب برای فوتبال ایران؛ سپاهان برگشت!/ خروج از بحران و بازگشت به کورس قهرمانی

شاگردان مورایس با پیروزی در مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی، نوار شکست‌های پی‌درپی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان را قطع کردند.

سپاهان در یکی از مهمترین دیدارهای جام حذفی شمس‌آذر قزوین را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد. رضا اسدی،‌ امید نورافکن و رضا شکاری گل‌های سپاهان را به ثمر رساندند.

این بازی از دو جنبه اهمیت بسیاری داشت؛ اول اینکه تیم‌های لیگ برتری از مرحله یک شانزدهم وارد جام حذفی شده و احتمال برخورد آنها با یکدیگر طبق قرعه وجود داشت و این اتفاق در این بازی افتاد و شمس آذر به عنوان شگفتی ساز لیگ برتر این فصل دوباره حریف سپاهان شد. سپاهان بعد از شروع درخشان این فصل از جایی به بحران رفت که حاصل آن ۶ شکست متوالی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بود. یکی از این شکست‌ها برابر شمس آذر بود که قبلاً یقه استقلال صدرنشین را هم گرفته بود.

شمس آذر برای اولین بار این فصل حضور در سطح اول فوتبال ایران را تجربه کرده و با تیمی جوان و کم تجربه به میدان آمد. معمولاً تیم‌های تازه وارد کار سختی برای بقا دارند اما شمس آذر با نمایش‌های خوب و نتایج قابل قبول بر تمام این پیش داوری‌ها خط بطلان کشید. پس سپاهان به یک قرعه سخت خورده بود، به حریفی که قبلاً به او باخته و جام حذفی که جام شگفتی‌هاست و همیشه تیم‌های ضعیف‌تر روی کاغذ شانس بیشتری برای شکست دادن بزرگان و خلق شگفتی دارند.

اما از جنبه دوم و شاید به مراتب مهمتر از جام حذفی، سپاهان برای پاره کردن نوار شکست‌های متوالی لحظه شماری می‌کرد. تیم خوب و پرستاره اصفهانی به دلایل مختلف وارد بحران شد و برای خروج از این شرایط نیاز مبرمی به یک پیروزی داشت. حالا این پیروزی با یک نتیجه قابل قبول و مشابه پرسپولیس – یعنی برتری سه گله – به دست آمده و سپاهان علاوه بر مدعی ماندن در جام حذفی و امید به حضور دوباره در آسیا از این مسیر میانبر، برای بازگشت دوباره به لیگ برتر و تمرکز روی بازی‌های باقیمانده در کورس قهرمانی هم امیدوار شده است.

به عبارت دیگر و بهتر غول خفته دوباره تمام قد وارد کارزار قهرمانی لیگ برتر شد. سپاهان برگشت و از این هفته رقابت‌های لیگ برتر نیز جذاب‌تر خواهد شد و کل این ماجرا به نفع فوتبال است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا