اجتماعی

حاشیه‌های اجلاس 36 مدیران آموزش و پرورش/ از خبر خوش رتبه‌بندی معلمان تا کمرنگ شدن کرونا!

حاشیه‌های اجلاس 36 مدیران آموزش و پرورش/ از خبر خوش رتبه‌بندی معلمان تا کمرنگ شدن کرونا!

سی و ششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور، امروز بعد از چند سال وقفه که به صورت غیرحضوری برگزار شده بود، با شعار «آموزش‌ و پرورش دانش‌بنیان و تحول‌آفرین، پیشران ایران قوی» در سالن اجلاس سران آغاز شد.

خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش: سی و ششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور، امروز بعد از چند سال وقفه که به صورت غیرحضوری برگزار شده بود، با شعار «آموزش‌ و پرورش دانش‌بنیان و تحول‌آفرین، پیشران ایران قوی» در سالن اجلاس سران آغاز شد.

– آغازگر اجلاس سی و ششم، با حضور رئیس‌جمهور بود؛ آیت‌الله رئیسی در این اجلاس آموزش و پرورش را مهم‌ترین نهاد فرهنگی کشور دانست و گفت: وزارت آموزش و پروش، متولی امر بسیار مهم تعلیم و تربیت برای نوجوانان و‌ جوانان این کشور است و آینده سیاست و اقتصاد جامعه به دست آموزش و پرورش رقم می‌خورد.

رئیس‌جمهور همچنین توسعه و پیشرفت کشور را در گروی توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش دانست و افزود: امر مهم تعلیم و تربیت به‌عنوان مهمترین ماموریت معلمان، کاری انبیایی است، وصف انبیاء، وصف معلمی و تربیتی است.

آیت‌الله رئیسی به موضوع مالی لایحه رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و گفت: اساس کار، روحیه تربیت معلمان است و رتبه بندی معلمان با همکاری مجلس دنبال و‌ پیگیری شد و در یک سالگی دولت عملیاتی شد. رتبه‌بندی معلمان حق معلمان است و امیدواریم معلمان هم به وظیفه خود عمل کرده و دولت هم باید حمایت‌های لازم را از معلمان انجام دهد.

رئیس جمهور خطاب به مدیران گفت: اجازه ندهید کسی که مانع تحول است در میدان حضور پیدا کند؛ باید در محضر خدا، مردم و سلسله مراتب اداری پاسخگو باشید.

– رئیس‌جمهور در ابتدای ورود به سالن اجلاس سران، از نمایشگاه دستاوردهای یک ساله وزارت آموزش‌ و‌ پرورش که مبتنی بر اهداف سند تحول بنیادین، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و در راستای سند تحول دولت مردمی انجام شده است، بازدید کرد.

در این بازدید، وزیر آموزش و پرورش با تشریح فعالیت های انجام شده در یک سال گذشته برخی از مهمترین این دستاوردها را بیان کرد و از حمایت رئیس جمهور برای قانون رتبه بندی معلمان، تصویب طرح تثبیت یادگیری در ستاد ملی کرونا و … تشکر کرد.

در این نمایشگاه، آثار برگزیده چهلمین دوره جشنواره فرهنگی هنری فردا، «معلمان پرچمداران جهاد تبیین»، شرحی از فعالیت‌ها، برنامه‌ها و اقدامات یک ساله انجام شده در وزارت آموزش‌ و‌ پرورش مبتنی بر سند تحول بنیادین با رویکرد جهاد تبیین، فعالیت‌های قرارگاه‌های جهادی وزارت آموزش و پرورش و… به نمایش گذاشته شده است.

– اما برنامه صبح اولین روز اجلاس، یک امضای تفاهم‌نامه هم داشت و تفاهم‌نامه‌ای میان جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و وزارت آموزش و پرورش مبادله شد.

این تفاهم‌نامه‌ای به امضای یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش و ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور رسید و از جمله اهداف آن، توسعه مشارکت‌های بین بخشی و گسترش عدالت اجتماعی میان جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و وزارت آموزش و پرورش است.

– قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که برگزاری اجلاس سی و ششم با مجوز ستاد کرونا بوده است اما در اجرای اجلاس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمرنگ به نظر می‌رسد.

از ماسک نزدن برخی افراد گرفته تا سرو غذا و پذیرایی در شرایط شلوغ و صف های طولانی.

– در نشست خبری اجلاس امسال، خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش که خبرنگار تخصصی این حوزه هستند، اجازه حضور در برخی برنامه‌ها و کارگروه‌های تخصصی را ندارند و از جریانات و چانه‌زنی‌های حوزه بی‌اطلاع.

– اجلاس آموزش و پرورش، مهمترین برنامه دستگاه تعلیم و تربیت در طول سال است که قبل از شروع سال تحصیلی جدید برگزار می‌شود و برنامه‌های یکساله وزارتخانه با تمام مدیران مطرح و بررسی می‌شود. امیدواریم مشکلات مطرح شده هم در روزهای آتی مدیریت شود تا اهداف اجلاس تحت الشعاع قرار نگیرد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا