اصفهان

تخصیص اعتبارات نقدی و غیر نقدی برای توسعه سازمان‌های مردم نهاد

تخصیص اعتبارات نقدی و غیر نقدی برای توسعه سازمان‌های مردم نهاد

تخصیص اعتبارات نقدی و غیر نقدی برای توسعه سازمان‌های مردم نهاد

اصفهان- رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ۲۲ میلیارد تومان اعتبارات نقدی را بر اساس شفافیت و بهره‌وری برای توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد تعیین کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی نباتی‌نژاد شامگاه پنج شنبه در گردهمایی فعالان فرهنگی، اجتماعی و نکوداشت هفته مشارکت‌های مردمی اظهار داشت: امروز مردم‌سپاری و مشارکت‌جویی برای مسئولان که مدت زمان محدودی را برای خدمت‌رسانی دارند، پررنگ شده که در غیر این صورت کارها بر زمین می‌ماند.

وی ادامه داد: شعارهایی را که برای مدیریت شهری انتخاب کردیم شهر زندگی و هم‌گرایی بوده است که در این راستا پلتفرمی را به منظور مشارکت در مسئله‌شناسی و راه‌یابی راهکارها در اختیار نخبگان قرار خواهیم داد.

تخصیص اعتبارات نقدی و غیر نقدی به مشارکت‌های مردمی

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان خاطر نشان کرد: ۲۲ میلیارد تومان اعتبارات نقدی بر اساس شفافیت و بهره‌وری را برای توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد تعیین کردیم.

وی با اشاره به اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی خدمات غیرنقدی تصریح کرد: در این راستا سیاست‌گذاری و هم مسئله بودن را جز اهداف قرار دادیم و ادبیات حکمرانی مردمی تنها مشارکت مردمی نیست بلکه هم مسئله بودن و با یکدیگر مسئله را حل کردن را معنا می‌دهد.

از پیمان‌سپاری به مردم‌سپاری

نباتی‌نژاد ادامه داد: البته برای حوزه‌هایی فراتر از فرهنگی و اجتماعی برنامه‌ریزی شده تا از پیمان‌سپاری‌ها به مردم‌سپاری تبدیل شود زیرا برای خدمات شهری تعلق مردم بیشتر از پیمانکار است.

وی افزود: سند توسعه مشارکت‌ها در ماه‌های آینده از سوی مرکز پژوهش‌ها ارائه می‌شود و همچنین راه‌اندازی خانه خیرین در دستور کار قرار دارد و در چند قدمی اجرایی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا