اصفهان

بهره‌برداری ازکمربندی غرب اصفهان/آزادراه شرق از کلاه قاضی می‌گذرد

بهره‌برداری ازکمربندی غرب اصفهان/آزادراه شرق از کلاه قاضی می‌گذرد

بهره‌برداری ازکمربندی غرب اصفهان/آزادراه شرق از کلاه قاضی می‌گذرد

اصفهان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: جاده کمربندی غرب اصفهان با هدف کاهش بار ترافیکی اتوبان صفه به زودی بهره برداری می‌شود.

مهران زینلیان بعد از ظهر سه‌شنبه در حاشیه برگزاری پنجمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان در سال جاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق مصوبه جلسه امروز مقرر شد جاده کمربندی غرب اصفهان توسط راه و شهرسازی استان در اسرع وقت به بهره برداری برسد و بخشی از رینگ ترافیکی را تکمیل کند.

وی اضافه کرد: بهره برداری از کمربندی غرب باعث حذف حمل و نقل سنگین در محور اتوبان صفه و انتقال این بار ترافیکی به مسیر بعد از سپاهان شهر شود.

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان مصوبات امروز جلسه شورای هماهنگی ترافیک را خوب ارزیابی کرد و افزود: یکی از موضوعات مورد بحث این جلسه، اتصال بزرگراه‌های دستجردی به کشوری و اقارب پرست به دستجردی بود که مقرر شد جاده راست‌گَرد بزرگراه دستجردی در اسرع وقت با هماهنگی شهرداری اصفهان و بررسی و آزادسازی زمین‌های متصرفه نیروی انتظامی و سپاه در دست اجرا قرار گیرید که بخشی از معضل ترافیکی شهر را می تواند حل و فصل کند.

زینلیان خاطرنشان کرد: آزادراه شرق نیز لازم بود در این جلسه مصوب شود؛ بخشی از این آزاد راه از منطقه حفاظت شده کلاه قاضی رد می شود و این امر در سال‌های اخیر مورد مناقشه بوده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از جاده‌های استان در گذشته بدون رعایت مسائل زیست محیطی اجرا شده و این امر باعث آسیب به محیط زیست شده است، تصریح کرد: اما بهرحال درمورد آزادراه شرق شاید به لحاظ گزینه فنی، چاره‌ای نیست که از این منطقه رد شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان افزود: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده و اینکه آزادراه شرق شریان حیاتی شمال به جنوب کشور محسوب می‌شود و نیز با توجه به اینکه بخش‌های زیادی از این آزاد راه بزرگ اجرا شده و فقط این قسمت از آزادراه قفل شده بود، تاکید شد با رعایت همه ملاحظات زیست محیطی، مانند خارج از ایران با فنس گذاری و احداث تونل های زیرگذر برای عبور حیوانات و دوربین های مدار بسته برای کنترل حفاظت، اجرا شود.

زینلیان با اشاره به اینکه مسیر تعیین می شود، ابراز داشت: ما معتقد هستیم هم می شود توسعه داد هم محیط زیست را حفظ کرد و باید در طرح‌ها ملاحظات زیست محیطی انجام شود که در این پروژه اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه آزادراه کنارگذر شرق (اصفهان- شیراز) از منطقه حفاظت شده می گذرد، گفت: این در سطح استان مورد تایید اداره محیط زیست هم قرار گرفته است و مراحل اداری را طی می کند و در تهران نیز جلسات مقدماتی انجام شده است.

معاون عمرانی استاندار اصفهان تصریح کرد: عبور آزادراه از پارک ملی خط قرمز ما است و به هیچ وجه به داخل پارک ملی نفوذ نمی شود.

زینلیان درخصوص دیگر مصوبه جلسه امروز نیز ابراز داشت: نیروی انتظامی درخواستی مبنی بر حذف ناوگان شهری برای مسیرهای بین شهری از جمله اصفهان- فولادشهر، اصفهان- بهارستان و تیران- نجف آباد داشت با این هدف که امنیت در جاده‌ها افزایش یابد.

وی افزود: این درخواست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه اینها مسیرها طولانی نیست و نیاز شهر است تاکید شد نکات ایمنی بیشتری رعایت شود و نیز مقرر شد صنف حمل و نقل و بخش خصوصی با حمایتی که صورت خواهد گرفت، ورود کرده و مسئولیت اجرای حمل و نقل بین شهری (شهرهای نزدیک) را بر عهده گیرند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا