اصفهان

برگزاری برنامه‌های «هفت در هفت» تابستانه دانش‌آموزان اصفهانی

برگزاری برنامه‌های «هفت در هفت» تابستانه دانش‌آموزان اصفهانی

اصفهان – معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: برنامه‌های «هفت در هفت» تابستانه دانش‌آموزان اصفهانی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شهرضافردا، مهدی نم نبات در جلسه ستاد تابستانی فعالیت‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان با اشاره به راه‌اندازی بیش از دو هزار پایگاه تابستانه گفت: امسال هم‌زمان با سراسر کشور برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و مذهبی دانش‌آموزی و همگانی با عنوان هفت در هفت طی هفت پنجشنبه در اصفهان اجرا می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های اوقات فراغت سال جاری با شعار تربیت بدون توقف و با رویکرد مدرسه‌محوری اجرا خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در راستای رشد همه‌جانبه شخصیت آنها، پاسخ به نیازهای علمی، تربیتی و مهارتی دانش‌آموزان، ارتقای سطح دانش و بینش آنان، تقویت روحیه خودباوری و مسئولیت‌پذیری، تأمین سلامت جسمانی و روانی و استمرار فعالیت‌های تربیتی سال تحصیلی در طول تابستان از جمله اهداف برنامه‌های اوقات فراغت است.

وی با تشریح سیاست‌های راهبردی فعالیت‌های تابستانی گفت: فعال‌سازی و استفاده حداکثری از مدارس، بهره‌مندی از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد، توجه به برنامه‌های نخبگان دانش‌آموزان، دقت فعالیت‌های اجتماعی و گروهی محله‌محور از مهم‌ترین سیاست‌های در نظر گرفته شده است.

نم نبات با تأکید بر اهمیت بهره‌مندی از ظرفیت تشکل‌های دانش‌آموزی در برنامه‌های تابستانه سال جاری ابراز داشت: برنامه‌های اوقات فراغت در تابستان پیش‌رو به صورت دانش‌آموزمحور طراحی شده است تا پاسخگوی نیاز آنها باشد.

وی گفت: برگزاری اردوهای یک روزه دانش‌آموزی، تشکیل اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب، پیاده‌روی و برپایی موکب اربعین و رویداد عمومی و همگانی هفت در هفت از برنامه‌های مهم در نظر گرفته شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با تشریح برنامه هفت در هفت ادامه داد: این برنامه در هفت پنجشنبه تابستان با محوریت جشن عمومی ولایت، جشن عمومی امامت، حجاب و عفاف، آئین‌های حسینی، شهدای مدافع حرم و پیاده‌روی همگانی خواهد بود و به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه طی تابستان ۱۴۰۲، بیش از ۱۵۰۰ پایگاه تابستانه آموزش و پرورش در استان فعالیت بودند، گفت: بیش از ۴۳ درصد دانش‌آموزان در برنامه‌های مختلف شرکت داشتند که سال جاری درصدد هستیم تعداد پایگاه‌های تابستانه را به دو هزار پایگاه برسانیم.

نم نبات خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش برای اجرای برنامه‌های اوقات فراغت تابستانه، آمادگی همکاری با تمام تشکل‌های مردم‌نهاد دارای مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی یا سپاه پاسداران را دارد و در تلاشیم تا از تمام ظرفیت‌ها به این منظور استفاده کنیم./خبرگزاری مهر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا