اجتماعی

برگزاری اجلاس مدیران آموزش و پرورش بدون حضور خبرنگاران

برگزاری اجلاس مدیران آموزش و پرورش بدون حضور خبرنگاران

سی و هفتمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور بر خلاف رویه هر سال، بدون حضور خبرنگاران در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری شهرضافردا، اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش هر ساله در تابستان برگزار می‌شود و ضمن بررسی چالش‌ها و مشکلات، سیاست‌ها و برنامه‌های آموزش و پرورش در طول یکسال تحصیلی پیش‌رو مطرح و تبیین می‌شود. البته سال‌هایی هم بنا به دلایلی این اجلاس برگزار نشد اما همین که امسال تدارک سی‌وهفتمین اجلاس دیده شد، حاکی از آن است که در اکثر سال‌ها برگزار شده است.

این اجلاس هر سال، شاهد حضور چهره‌های مختلف نظام هم بود از لشکری و کشوری و سران قوا تا وزرای مختلف و نمایندگان مجلس. همه می‌آمدند تا درباره آموزش و پرورش صحبت کنند و مرهمی باشند بر چالش‌ها و مشکلات این وزارتخانه.

اما امسال نه تنها خبری از حضور چهره‌های مختلف نظام در این همایش نیست، بلکه حضور خبرنگاران هم در این اجلاس پیش‌بینی نشد.

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، با تأکید بر اینکه وزیر جدید حدود ۲ ماه است، مستقر شده و فرصت لازم برای بررسی برگزاری اجلاس نبود، گفت: «به ناچار اجلاس را به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌کنیم و به مدت سه روز، رؤسای آموزش و پرورش استان‌ها در مرکز استان گرد هم می‌آیند و ادارات شهر تهران، شهرستان‌های تهران و البرز در اردوگاه شهید باهنر حضور خواهند داشت».

البته در سال‌های کرونا هم اجلاس به صورت مجازی برگزار شد ولی امکان حضور خبرنگاران هم در برنامه‌های مجازی و هم در وقت‌هایی که برنامه‌ها حضوری بود، فراهم بود.

سی‌وهفتمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش از دیروز به صورت مجازی و حضوری آغاز شده و تا فردا ادامه دارد.

دستگاه تعلیم و تربیت به عنوان گسترده‌ترین دستگاه دولت و دارای مخاطبان گسترده، نباید دیواری بین خودش و مخاطبانش ایجاد کند و حالا با حذف خبرنگاران از مهم‌ترین اجلاس آموزش و پرورش، این اتفاق رخ داده است.

وزیر آموزش و پرورش از زمان سرپرستی تا کنون هنوز برای پاسخگویی به پرسش‌های خبرنگاران تخصصی حوزه آموزش و پرورش زمان نگذاشته است.

پایان پیام/خبرگزاری فارس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا