اجتماعی

برنامه‌های ویژه مدیریت شهری برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

برنامه‌های ویژه مدیریت شهری برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

عضو شورای شهر تهران از برنامه‌های ویژه شورای شهر و شهرداری تهران برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار خبر داد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، زهرا شمس احسان عضو شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از شانزدهمین رویداد کارآفرینی زنان و تولید ملی گفت: مسیر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار موضوعات مختلفی در ابعاد روانشناختی، اشتغال، آموزش و حمایتی را در بر می‌گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امیدوارم بتوانیم رویکرد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را فراتر از سیاست‌های حمایتی در دستور کار داشته باشیم.

وی افزود: در راستای توانمندی حداکثری این افراد رویداد کارآفرینی زنان و تولید ملی در حال برگزاری است تا محصولات بازارچه‌های خوداشتغالی و مراکز کوثر به صورت مستقیم به مردم عرضه شود. تمام این اقدامات در راستای اشتغال‌زایی و تقویت اقتصاد زنان سرپرست خانوار است.
شمس احسان ادامه داد: نمایشگاه امسال با حمایت شهردار تهران و همت اداره کل امور بانوان با رویکرد تقویت حضور کوثرها برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: مدیریت شهری در راستای برگزاری این رویداد اقدامات زیادی انجام داد و به دنبال خودکفایی زنان سرپرست خانوار در حوزه اشتغال‌زایی است. امیدواریم این تجربیات مستندنگاری شود و در اختیار سازمان‌های دولتی و مردم‌نهاد قرار گیرد.

شمس احسان افزود: در این حوزه سیاست‌های شورا و شهرداری تهران این است که بتوانیم سازمان‌های مردم‌نهاد و گروه‌های جهادی را فعال کنیم تا از همه ظرفیت‌ها برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مطابق با اهداف مشخص شده بهره جست.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا