اجتماعی

بازدید رئیس محاکم تهران از مجتمع قضائی ویژه اطفال/ بی سرپرستی از علل بزهکاری اطفال و نوجوانان

بازدید رئیس محاکم تهران از مجتمع قضائی ویژه اطفال/ بی سرپرستی از علل بزهکاری اطفال و نوجوانان

رئیس کل محاکم تهران در راستای بازدیدهای مستمر و هفتگی، از مجتمع قضائی شهید فهمیده (ویژه اطفال و نوجوانان) بازدید و ضمن دیدار و گفت‌وگوی چهره به چهره با همکاران قضائی و اداری و نشست تخصصی با قضات مجتمع در جریان آخرین وضعیت همکاران قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، یحیی جعفری رئیس کل محاکم تهران در راستای بازدیدهای مستمر و هفتگی، از مجتمع قضائی شهید فهمیده (ویژه اطفال و نوجوانان) بازدید و ضمن دیدار و گفت‌وگوی چهره به چهره با همکاران قضائی و اداری و نشست تخصصی با قضات مجتمع در جریان آخرین وضعیت همکاران قرار گرفت.

رئیس کل محاکم تهران در نشست تخصصی با قضات مجتمع ضمن بررسی عملکرد شعب، از خدمات و زحمات همکاران تشکر کرد و ضمن شنیدن دیدگاه‌ها و پیشنهادهای همکاران قضائی در زمینه دادرسی اطفال و نوجوان بیان کرد: باید ترتیبی اتخاذ شود تا در زمینه اطفال و نوجوانان بزهکار از ظرفیت‌های حداکثری نهادهایی از قبیل سازمان بهزیستی، NGO‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) و پلیس استفاده شود تا رویکرد قضا زدایی را شاهد باشیم.

جعفری گفت: در غالب موارد اعتقاد داریم اطفال و نوجوانان قبل از اینکه بزهکار باشند، بزه دیده هستند و عوامل اجتماعی، خانوادگی، تربیتی، بی سرپرستی و بد سرپرستی از علل بزهکاری این قشر ضعیف جامعه است که بدواً نیاز به چتر حمایتی در همه زمینه‌ها دارند.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در این نشست، فعال سازی پلیس اطفال و نوجوانان و کارآمد سازی آن را یک ضرورت دانست و بیان داشت پیشگیری و تقویت واحد مراقبت بعد از خروج اطفال و نوجوانان بزهکار از کانون اصلاح و تریبت به منظور اصلاح، حمایت و پیشگیری از تکرار بزه و ناهنجاری یک امر مهم و ضروری است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا