اصفهان

باد و گردوخاک شرق و شمال اصفهان را در می‌نوردد

باد و گردوخاک شرق و شمال اصفهان را در می‌نوردد

باد و گردوخاک شرق و شمال اصفهان را در می‌نوردد

اصفهان- کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به خیزش و نفوذ توده گردوخاک در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی اصفهان از فردا سه‌شنبه هجدهم مرداد ماه هشدار داد.

محمدرضا رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی برای ناپایداری‌های جوی روز سه‌شنبه در سطح استان اصفهان، اظهار داشت: وزش باد به نسبت شدید تا شدید و خیزش و نفوذ گردوخاک در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی اصفهان فردا سه‌شنبه تا اواخر روز چهارشنبه پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کاهش کیفیت هوا و شعاع دید افقی، سقوط اشیا از ارتفاعات، شکستن درختان کهنسال، خسارت به سازه‌های موقت و اختلال در تردد محورهای مواصلاتی درگیر باد و گردوخاک طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه محتمل است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان توصیه کرد: با توجه به احتمال کاهش کیفیت هوا مردم به ویژه گروه‌های آسیب پذیر مانند افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی از حضور و فعالیت در فضای باز خودداری کنند ضمن اینکه به شهروندان توصیه می‌شود خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره پارک نکنند.

رفیعی خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب در نیمه غرب و جنوب استان و مناطق همجوار با استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بارش‌های شبانه روز گذشته در ایستگاه‌های هواشناسی نیمه غربی استان کم‌تر از یک میلیمتر بوده است، افزود: دمای هوای استان طی ۲۴ ساعت پیش رو بین یک تا ۲ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد و بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۴۲ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۲۳ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

وی اضافه کرد: بادرود از توابع شهرستان نطنز با دمای ۴۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با کمینه دمای ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا