اجتماعی

ایده هایی برای تولید بازی های رومیزی با محوریت گردشگری خانواده

ایده هایی برای تولید بازی های رومیزی با محوریت گردشگری خانواده

در جلسه ارائه اختصاصی طرح‌های نوین فرهنگی با محوریت گردشگری خانواده، ۱۲ ایده در حوزه‌های مختلف از جمله طراحی بازی‌های رومیزی، کتاب‌های تصویری و انیمیشن مطرح شد.

به‌گزارش خبرگزاری فارس، جلسه ارائه اختصاصی طرح‌های نوین فرهنگی با محوریت گردشگری خانواده با حضور حسن میثمی ‌مدیرکل روابط عمومی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، عذرا عزیزی و فاطمه بنیادی داوران وزارت میراث‌فرهنگی برای ارزیابی معیارهای توسعه‌ای در تولید محتوای گردشگری، سید امیر آقایی دبیر رویدادهای فرنو، علیرضا مهدوی‌راد و حامد تاملی ‌داوران خانه خلاق دانا برگزار شد.

میثمی در این جلسه با تأکید بر اهمیت تولید محتوا در حوزه گردشگری، بیان کرد: برای رونق گردشگری و صنایع‌ وابسته آن نیاز جدی به تولید محتوای دیجیتال در دو بخش گردشگری داخلی و ورودی وجود دارد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این جلسه را گام اولیه برای طرح ایده‌های نو در تولید محتوای گردشگری عنوان و ابراز امیدواری کرد که ادامه این راه در آینده منتج به گام‌های بلندتری شود.

در ادامه این جلسه عزیزی با ارائه پیشنهادهایی به ایده‌پردازان تمرکز روی تقاضا برای سفر را اولویت مهمی نسبت به عرضه دانست و افزود: محتواهای تولید شده باید به تحریک تقاضا و توزیع سفر در فواصل و اماکن مختلف کمک کند. همچنین محتواهای تولیدی باید به طراحی یک محور گردشگری در ذهن مخاطب براساس انگیزه شخص بینجامد.

عزیزی همچنین مردم و سبک زندگی ایرانیان را یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ها برای گردشگران خارجی دانست که تمرکز روی آن می‌تواند به رشد گردشگران خارجی کمک کند.

در ادامه برگزیدگان رویدادهای فرنو در پنج حوزه تخصصی طراحی شخصیت، بازی، اسباب‌بازی و عروسک، نوشت‌افزار، بازی‌های ویدئویی و کتاب تعاملی، پویانمایی و وب سریز به ارائه طرح‌های خود پرداختند.

گروه تولید بازی و اسباب‌بازی فندق، انیمیشن زاده خاک، کتاب تصویری فرانک و مرغ آمین، کتاب تصویری سفر به کودکی مشاهیر ایران، انیمیشن و بازی رایمون و روجا، انیمیشن ایرانگرد، بازی در فضای AR و در مجموعه خانه‌های تاریخی تبریز توسط گروه آرکید، تلفیق بازی و گردشگری و طراحی بازی‌ رومیزی توسط گروه دوستی، انیمیشن شیردال، بازی رومیزی جهانگردان، بازارپردازی از طریق ابزارها و مدیوم‌های مختلف با رویکرد جاذبه‌های گردشگری، مجموعه داستان، عروسک و بازی خاشوک و افسانه‌های گمشده کلیلی مواردی بودند که در این جلسه ارائه شدند و پیشنهادهایی از سوی داوران برای اجرای هرچه بهتر و در راستای اولویت‌ها و نیازهای حوزه گردشگری مطرح شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا