اجتماعی

انتقاد از نبود پزشکان متخصص در مناطق محروم/ وزارت بهداشت برای ماندگاری پزشکان اقدام کند

انتقاد از نبود پزشکان متخصص در مناطق محروم/ وزارت بهداشت برای ماندگاری پزشکان اقدام کند

نماینده لارستان در مجلس با اشاره به کمبود تعداد پزشکان در مناطق محروم گفت: باید فکری عاجل برای فقدان انگیزه ماندگاری پزشکان در این مناطق کنیم زیرا دسترسی مردم به پزشک کم است.

حسین حسین زاده نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، اظهار داشت: متاسفانه در برخی از شهرستان‌های دور از مراکز استان‌ها، تعداد پزشکان کم است و همین امر برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرده که باید سریعا رفع شود.

وی افزود: وضعیت فقدان پزشک عمومی و متخصص در برخی مناطق محروم و حضور اندک آنان بحرانی شده است و نمی‌توان از بیمار و خانواده بیمار بخواهیم برای ادامه درمان مسافرت کنند که این امر با عدالت در تضاد است.
نماینده لارستان در مجلس تصریح کرد: تعداد کم پزشک در شهرستان‌ها منجر به افزایش بیمار و مراجعه کننده منجر به کاهش کیفیت خدمات درمانی می‌شود زیرا پزشک و مراکز درمانی با حداکثر ظرفیت اقدامات خود را انجام می‌دهند و عملا زمانی برای استراحت و آرامش بیشتر پزشک و کادر بهداشت و درمان وجود ندارد و عملا حجم بالای بیمار منجر به افزایش خستگی پزشکان می‌شود.

حسین زاده گفت: وضعیت بحرانی دسترسی مردم به پزشک جدی است و اگر اقدامی و راهکاری برای آن اندیشیده نشود وضعیت از شرایط فعلی خواهد شد.
وی افزود: وزارت بهداشت باید تسهیلاتی را برای پزشکان به منظور افزایش انگیزه در نظر بگیرند البته دولت و مجلس هم وظایفی در این باره بر عهده دارد این در حالی است که پزشکان بدنبال درآمد بیشتر و زندگی بهتر است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا