اجتماعی

انتصاب جدید در وزارت بهداشت

انتصاب جدید در وزارت بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حکمی دکتر کوروش اعتماد را به عنوان مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت منصوب کرد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حکمی کوروش اعتماد را به عنوان مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت منصوب کرد.

در متن حکم کمال حیدری آمده است: با عنایت به تعهد، تجربه و تخصص جناب عالی، به موجب این ابلاغ در سمت "مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر" منصوب می‌شوید. امید است با توکل به خداوند متعال و توجه به بار بیماری‌های غیرواگیر و بهره گیری از توان کارشناسی و تخصصی ستادی، دانشگاهی و در نظر داشتن سیاست‌های کلی نظام سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، ستاد بیماری‌های غیرواگیر، برنامه تحول در نظام سلامت و برنامه ارائه شده توسط مقام عالی وزارت به مجلس شورای اسلامی در انجام ماموریت‌ها تلاش نمایید

معاون وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی در ادامه این پیام، تدوین برنامه بیماری‌های غیرواگیر با در نظر گرفتن نقش واحدهای کشوری، استانی و شهرستانی و با در نظر گرفتن اسناد بالادستی، تقویت نظام مراقبت بیماری‌های غیرواگیر تا سطح محیطی‌ترین واحدها، ارتقای برنامه‌های مدیریت بیماری های غیرواگیر در جهت کاستن از بار بیماری ها، ارتقای سواد سلامت و شاخص های سلامت بیماری های غیرواگیر در جامعه، پیگیری جهت ادغام برنامه های پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در نظام شبکه و بهره مندی و تعامل حداکثری با مراکز تحقیقاتی و آموزشی مرتبط و دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور را از مهمترین این ماموریت ها ذکر کرد.

وی در ادامه آورده است :لازمه‌ی دست‌یابی به اهداف مذکور تعاملات بین بخشی و برون بخشی است، لذا انتظار دارم که در این خصوص اهتمام ویژه‌ای صورت پذیرد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا