سیاسی

امیرآبادی: باید بر زنجیره توزیع کالا در کشور نظارت دقیق صورت گیرد

امیرآبادی: باید بر زنجیره توزیع کالا در کشور نظارت دقیق صورت گیرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طبق گفته واردکنندگان واردات دارو و نهاده‌ دامی با ارز نیمایی باعث نمی‌شود که قیمت‌ها از این بالا‌تر رود و لذا باید نظارت دقیق بر زنجیره توزیع کالا در کشور صورت گیرد تا جلوی هرگونه افزایش قیمت گرفته شود.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: در مواردی که ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی تخصیص داده شده بود ما شاهد عرضه کالا با قیمت پایین نبودیم و با وجود تخصیص ارز 4200 تومانی کالا باز هم گران به دست مردم می‌رسید.

وی افزود: این نشان می‌دهد به دلیل مسائل و مشکلاتی که در بحث تخصیص ارز ترجیحی به وجود می‌آید با وجود هزینه‌کرد‌ها باز هم جامعه هدف نمی‌توانند از ارز تخصیص یافته بهره لازم را ببرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلساتی که با واردکنندگان داشته‌ایم آنها مطرح می‌کردند واردات نهاده‌های دامی و دارو با ارز نیمایی باعث نمی‌شود که قیمت این کالاها بالاتر رود و در همین حد باقی خواهد ماند.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: لذا باید نظارت دقیقی بر زنجیره تولید کالا در کشور داشته باشیم و اجازه ندهیم که کالا پس از ورود به کشور در جریان توزیع با نفوذ افراد فاسد گران به مردم عرضه شود.

وی در پایان گفت: باید جلوی هرگونه دلالی، احتکار، واسطه‌گری و … در بحث زنجیره توزیع کالا گرفته شود تا ما شاهد عرضه کالا با قیمت مناسب به مصرف‌کننده اصلی باشیم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا