اصفهان

امروز دانشجویان ایثارگر باید مبلغ پیام شهدا باشند

امروز دانشجویان ایثارگر باید مبلغ پیام شهدا باشند

 امروز دانشجویان ایثارگر باید مبلغ پیام شهدا باشند

اصفهان- رئیس دانشگاه اصفهان خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: دیروز پدران شما امانت‌دار ارزش‌های الهی و انسانی بودند و امروز شما باید مبلغ پیام همان شهدای والامقام باشید.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین هرسیج شامگاه یکشنبه در مراسم افتتاحیه سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور که در دانشگاه اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: آثار و برکات رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در جبهه‌های مختلف تاکنون استمرار داشته است و آرامش و اقتدار امروز میهن اسلامی ما مدیون شهیدانی است که با خون خودشان امنیت را برای ما به ارمغان آوردند.

وی با اشاره به اهمیت بحث ورزش بین دانشجویان افزود دانشجو باید مجموعه‌ای از سه عنصر دانش، ارزش و ورزش را در خود داشته باشد؛ ورزش مقدمه‌ای برای دو عنصر دیگر است بنابراین اگر اهل ورزش نباشیم نمی‌توانیم موفق شویم.

رئیس دانشگاه اصفهان تاکید کرد: بسیاری از بیماری‌هایی که امروز گرفتار آن هستیم به علت کم‌تحرکی و بی‌توجهی به ورزش است و نخستین موضوعی که برای سلامت اهمیت دارد ورزش و ترویج این امر مهم در زندگی است.

هرسیج با بیان اینکه خانواده شهدا در بحث شهادت، ایثار و آگاهی سرآمد هستند، اضافه کرد: همه شما دانشجو و در کنار استادان دانشگاه به عنصر دانش مزین هستید که این مسئله در کنار عنصر سوم، یعنی ارزش متعالی است.

وی خاطر نشان کرد: ملت‌هایی توانستند تغییر و تحول در جامعه را رقم بزنند که از خودگذشتگی کردند و روحیه فداکاری داشتند؛ مجاهدان ما نیز دیروز ایثار کردند و امنیتی که اکنون برای برگزاری المپیاد داریم به دلیل همان رشادت‌های رزمندگان است.

رئیس دانشگاه اصفهان خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: دیروز پدران شما امانت‌دار این ارزش‌های الهی و انسانی بودند و امروز شما باید مبلغ پیام همان شهدای والامقام باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا