اجتماعی

اصلاح قانون فضای مجازی و مبارزه با توزیع مشروبات الکلی آغاز شد

اصلاح قانون فضای مجازی و مبارزه با توزیع مشروبات الکلی آغاز شد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از برگزاری جلسات در خصوص تشدید مبارزه با توزیع مشروبات الکلی با همکاری فرماندهی انتظامی خبر داد و گفت: با وجود قوانین قوی اما در زمینه برخورد ضعف‌هایی وجود دارد که با اجرای دقیق قوانین و تشدید نظارت‌ها می‌توان این مسائل را مرتفع ساخت.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، چندی پیش خبرنگار فارس خبر از فروش عیان مشروبات الکلی در فضای مجازی داد و از عدم برخورد لازم مسئولان با این پدیده شوم انتقاد کرد.بررسی اخبار این حوزه نشان می‌دهد با وجود نهاد‌های نظارتی با عوامل توزیع مشروبات الکلی برخورد می‌کنند اما این متخلفان با سوءاستفاده از شبکه‌های اجتماعی نحوه فروش و توزیع خود را تغییر داده‌اند.

همنین موضوع باعث شد که برخی از مردم احساس کنند که مسئولان ذی‌صلاح وظایف خود را در برخورد با قاچاق و عرضه مشروبات الکلی انجام نمی‌دهند.

از همین رو سید علی یزدی‌خواه، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در خصوص برخورد با توزیع‌کنندگان مشروبات الکلی، گفت: در زمینه برخورد با مسکرات (تولید داخلی یا قاچاق) از حیث قانون کم‌وکسری وجود ندارد البته شبکه‌های فساد و باندهای بین‌المللی که از خارج کشور حمایت می‌شوند با برنامه‌ریزی دقیق و به شکل گسترده به دنبال آلوده کردن مردم به‌خصوص نسل جوان کشور هستند، لذا نیاز است برخوردها در این زمینه تشدید شود.

وی افزود: از طرف دیگر ما در مجلس به دنبال مطالبه اجرای قوانین و پایش دقیق مرزها بوده و از مسئولین درخواست‌شده با جدیت به دنبال اجرای قوانین این حوزه باشند.

اصلاح قانون فضای مجازی و مبارزه با توزیع مشروبات الکلی

یزدی‌خواه با بیان اینکه سفارش مشروبات الکلی در فضای مجازی و دریافت سریع و آسان آن در درب منازل به‌راحتی انجام می‌شود، اظهار داشت: این امر به دلیل عدم ساماندهی فضای مجازی بوده و درگذشته به دنبال تصویب قانون فضای مجازی بوده‌ایم، بااین‌وجود هجمه‌های شدید به مجلس و کمیسیون فرهنگی وارد شد البته ما در مجلس به دنبال طرحی تحت عنوان تنظیم مقررات در فضای مجازی کشور هستم.

وی ادامه داد: در این طرح به مدیران این شبکه‌ها در پالایش محتواهای ضداخلاقی و ضد فرهنگی اشاره شده است با این تفاسیر یک از گلوگاه‌هایی که می‌تواند روند توزیع مشروبات الکلی را به میزان زیادی کاهش دهد بحث سامان‌دهی فضای مجازی است.

مناطق آزاد از عدم تحقق اهداف با مشکلات فرهنگی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکلات فرهنگی مناطق آزاد نظیر فراوانی مشروبات الکلی در این مناطق اشاره کرد و گفت: از زمان تشکیل مناطق آزاد، رواج بی‌حجابی و سرو مشروبات الکلی در بین اتباع و مسافرین خارجی (که نوعاً از کشورهای شرقی هستند) را شاهد بوده‌ایم و در این زمینه با ضعف های فراوانی روبرو هستیم.

یزدی خواه در پایان گفت: مناطق آزاد که باید به دروازه صادراتی کشور تبدیل شوند محلی برای واردات، فرار مالیاتی، دپوی کالای و غیره بوده و برای اقتصاد سودمند نبوده‌اند، از طرفی مشکلات فرهنگی مختلفی نیز در این مناطق ایجاد شده است که امیدواریم در دوره جدید این مشکلات مرتفع شود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا