اصفهان

اصفهان جذابیت کاری برای پزشکان ندارد

اصفهان جذابیت کاری برای پزشکان ندارد

اصفهان – مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: عملکرد پزشکان در اصفهان زیر ذره بین است و به دلیل سخت‌گیری‌ها، اصفهان برای این طیف جذابیت کاری ندارد و اغلب به تهران سفر می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری شهرضافردا، محمد رجالی اظهار کرد: عملکرد پزشکان در اصفهان زیر ذره بین است و به دلیل سخت‌گیری‌ها، اصفهان برای این طیف جذابیت کاری ندارد و اغلب به تهران سفر می‌کنند.

وی افزود: مسئله زیرمیزی گرفتن پزشکان را انکار نمی‌کنیم هرچند با آن نیز برخورد می‌شود اما وقتی تا سال گذشته هزینه یک متخصص اطفال از ۱۵ تا ۲۳ میلیون است قطعاً زیر میزی دریافت می‌کند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه پزشکان در دهه ۸۰ با چند ماه کار می‌توانستند یک ماشین و خانه خریداری کنند، ادامه داد: وقتی یک جراح و متخصص به اندازه دستمزد خود حقوق دریافت نکند تن به مهاجرت می‌دهد که آمار آن افزایش یافته است.

وی با اظهار اینکه همچنان زیرمیزی و نوبت دهی در سیستم‌های درمان وابسته را عمده شکواییه مردم خواند و گفت: در هر ماه بالغ بر ۱۲ هزار نفر در کشور با شماره ۱۴۲۰ تماس می‌گیرند که به منظور ارائه خدمات مشاوره‌ای و شکواییه‌های مردم است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان تربیت دانشجوی پزشکی را یکی از امتیازات بخش درمان تأمین اجتماعی خواند و افزود: تاکنون بالغ بر ۱۰۰ پزشک آموزش و فارغ التحصیل شده‌اند.

۵۰ هزار عمل جراحی در ۹ ماهه اول امسال

وی همچنین از کاهش دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه نیروی کار کم شده است و همواره این معضل در کارخانجات و کارگاه‌های ما وجود دارد بنابراین از تعداد دریافت کنندگان بیمه بیکاری کاسته شده است و بر اساس آمار از ۲۱ هزار نفر به ۱۴ هزار بیمه بیکاری رسیده است.

رجالی از انجام صد درصد رایگان اعمال جراحی در بیمارستان‌های ملکی تأمین اجتماعی خبر داد و افزود: در سال گذشته بالغ بر ۱۰ میلیون خدمات سرپایی و ۵ میلیون ویزیت عمومی، تخصصی و فوق تخصصی و پاراکلینیک صورت گرفته است.

وی گفت: در ۹ ماهه اول امسال ۸ درصد افزایش عمل جراحی داشتیم و ۵۰ هزار عمل جراحی ثبت شده است.

مدیردرمان تأمین اجتماعی استان اصفهان میزان نارضایتی مردم از نحوه دریافت خدمات تأمین اجتماعی را به خاطر فاصله داشتن سطح خدمات با میزان انتظارات آنها است به طوری امروز با حجم بالایی از بیمه شده مواجهیم که با بستری که در اختیار داریم متناسب نیست.

هیچ کشوری چک سفید امضا برای درمان نمی‌دهد

وی در پاسخ به این سوال که چرا تأمین اجتماعی به بخشی از خدمات مثل تغذیه نگاه زیبایی دارد و برخی از داروهای بیماران صعب العلاج از مشمول بیمه خارج شده است، گفت: هیچ کشوری چک سفید امضا برای درمان نمی‌دهد بطوری که در کشورهای دارای سیستم ارجاع حتی داروهای سرماخوردگی تحت پوشش بیمه نیست./خبرگزاری مهر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا