اجتماعی

استان سمنان از مقاصد جدید سفر/مهدی‌شهر و شهمیرزاد از جمله مناطق مهم گردشگری

استان سمنان از مقاصد جدید سفر/مهدی‌شهر و شهمیرزاد از جمله مناطق مهم گردشگری

معاون امور مجلس و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: استان سمنان از مقاصد جدید سفر و از استان‌های هدف گردشگری است.

به‌گزارش خبرگزاری فارس، جواد واحدی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دیدار با استاندار سمنان بیان کرد: استان سمنان با توجه به ظرفیت‌های متعدد تاریخی و گردشگری، از استان‌های قابل توجه در حوزه گردشگری محسوب می‌شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به قرار داشتن استان سمنان در مسیر زائران حرم مطهر رضوی گفت: این استان در مسیر ارتباطی چند استان بزرگ کشور قرار داشته و نیاز به برنامه‌های زیرساختی در حوزه گردشگری دارد.

واحدی با قدردانی از خدمات شایسته استاندار سمنان، بیان کرد: با حضور و نگاه ویژه استاندار سمنان، فضا برای ارتقای حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در استان فراهم است.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان از پیشینه تاریخی بالایی برخوردار است، گفت: مهدی‌شهر و شهمیرزاد از جمله مناطق مهم گردشگری طبیعی استان هستند.

واحدی به تنوع و غنای صنایع‌دستی استان سمنان اشاره کرد و افزود: باید به موضوع برندسازی و بازار فروش صنایع‌دستی توجه ویژه‌ای شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: وزارت میراث‌فرهنگی، تمهیدات خوبی برای توجه به بازار فروش صنایع‌دستی اندیشیده و اعتبارات قابل توجهی برای تبلیغات و بازاریابی در نظر گرفته است.

وی افزود: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و ساخت هتل‌ها و راه‌اندازی و حمایت از اقامتگاه‌های بوم‌گردی، از جمله برنامه‌های وزارتخانه است.

استاندار سمنان نیز با بیان اینکه استان سمنان دارای آثار ثبت شده متعدد، شهرهای نمونه گردشگری و روستاهای هدف گردشگری قابل توجه است، گفت: استان سمنان ایران کوچک است.

سیدمحمدرضا هاشمی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت زائران و مسافران در استان سمنان استفاده شود، افزود: به دنبال ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در استان هستیم.

استاندار سمنان از گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا و زودبازده یاد کرد و گفت: خوشبختانه بر اساس فعالیت‌های انجام شده در نوروز امسال، میزان ماندگاری مسافران در استان از چهار ساعت به ۱۲ ساعت افزایش یافت.

هاشمی برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در ورودی شهرهای استان را در افزایش ماندگاری مسافران و کاهش تصادفات جاده‌ای موثر دانست و افزود: دهیاری‌ها نیز به فعالیت جدی در حوزه گردشگری و تقویت و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی مکلف شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه نگاه به استان سمنان باید کشوری باشد، گفت: تحول در استان نیاز به توجه به حوزه زیرساختی دارد و تأمین زیرساخت‌های گردشگری نیز نیاز به تخصیص اعتبارات ملی دارد.

استاندار سمنان فعالیت‌های انجام شده توسط مدیرکل میراث‌فرهنگی استان سمنان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: نگاه به حوزه میراث‌فرهنگی باید تخصصی باشد و خوشبختانه تاکنون فعالیت‌های خوبی انجام شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان نیز یکی از راه‌های معرفی استان را برگزاری جشنواره‌ها، رالی خودرو و فم تور عنوان کرد و گفت: برگزاری رالی اتومبیل‌رانی، بزرگداشت عرفای استان و رویدادهای سفال و سرامیک در استان در دست پیگیری است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا